Hyper 5: test těch nejúžasnějších vozů současnosti – video

Autor: Jan Karlík -   17. 11. 2015


Před týdnem se v automobilových internetových kruzích objevila paráda. Kvalitně zpracované video, které na okruhu testuje pět hypersportů současnosti. Za tímto ohromným projektem stojí mexický podnikatel a filmař Alejandro Salomon, známý pod nickem Salomondrin.

K takzvané „Svaté trojici“ se přidalo ještě Bugatti Veyron a Pagani Huayra (v limitované edici 730S).  Jak Salomon uvádí na začátku videa, specifikem tohoto videa je fakt, že se jedná o vozy zákazníků. Tedy žádné novinářské vozy a případný prostor pro kritiku objektivnosti (v minulosti vznikaly situaci, kdy automobilka s vědomím chystané testu konkrétní vůz lehce upravila – viz Pagani a jejich Huayra se závodními pneu v oblíbeném Top Gearu). Pokud byste z názvu testu rádi udělali Hyper 6 a přizvali ještě například Ageru One:1 od švédské automobilky Koenigsegg, pravděpodobně byste nebyli sami. Nicméně i tato absence má jednoduché vysvětlení. Test se odehrává na území Spojených států amerických, kde má Koenigsegg s federální homologací svých novějších modelů. Do testu tak bylo možné sehnat jen starší modely, například CCXR a to by zase uškodilo objektivnosti.

Co vlastně stojí za vznikem Hyper 5? Touha po splnění Salomonova snu, nic jiného. Po navnazení právě pořádem Top Gear (plánovaným testem Ferrari LaFerrari, McLarenu P1 a Porsche 918 Spyder), se v podobném scénáři Alejandro zhlédnul a vybrousil ho k dokonalosti. Velice náročný test navíc Salomon zafinancoval z vlastní kapsy. Účty za pojištění vozů i testovacího jezdce a pronájem dráhy putovaly rovnou k němu. Celá akce se konala na okruhu South Palm v USA. A pokud vás pálí zjevná otázka, který vůz byl na okruhu nejrychlejší? Tak na oficiální výsledek testu si budeme muset ještě týden počkat. Nicméně z pohledů na časomíru je tu náznak jisté dominance Porshce 918 Spyder. Zamíchá ve výsledném pořadí ještě skrytá časomíra u Ferrari LaFerrari? A koho byste na nejvyšším stupínku vítězů chtěli vidět vy?

Díl 1.:

 

Díl 2.:

Štítky: , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek