Polepy aut jsou už pěkných pár let v kurzu a nevypadá to, že by se na tom mělo něco měnit. Na jednu stranu těch pár metrů čtverečních fólie umí z nudného auta udělat něco, za čím se každý otočí. Jak ale ukazuje příběh z Kentucky, polep může auto také zachránit. Mluvíme o situaci, kdy majiteli přeskočí, auto nastříká plastovým lakem a ve chvíli, kdy zjistí, že se mu to vlastně nelíbí, jej polije odstraňovačem barvy.
Přesně to se stalo na první generaci Audi A5 Coupé, která v tom silném odstraňovači byla doslova vykoupaná. Aby toho nebylo málo, majitel auto po této koupeli přehodil plachtou a nechal odstát. Nakonec A5 dostala ještě jednu koupel, prý jako pokus napravit původní škody. Jenomže chemie se dostala až na kov a v místech, kde byla karoserie plastová, tedy například na zpětných zrcátkách, povrch zcela naleptala. Na první pohled to vypadá jako úplně zničené, ale ačkoliv je to k nevíře, i tohle se ještě dalo zachránit.
Auto dostali do rukou specialisté na polepy, kteří se jmenují DreamWraps a sídlí v Newportu v Kentucky. Práci na poleptané Audi nazvali „Project Nightmare“, tedy projekt „noční můra“. A podle jejich popisu to bylo ještě o trochu horší, než to zní.
https://www.facebook.com/DreamWraps/posts/3641994429145541
V první řadě bylo potřeba odstranit zbytky původního laku a rozteklé plastové části. Pak bylo potřeba opravit naleptanou karoserii a srovnat její tvary, které odstraňovačem barev, respektive spíše stylem jeho použití, dostaly dost zabrat.
Až poté bylo možné karoserii polepit. Majitel si přál výraznou kombinaci matné modré barvy a karbonového stylu. Po polepení vypadá A5 konečně jako auto a ne jako kopa šrotu. Polep zcela zakryl všechna poškození, ale vzhledem k tomu, čeho byl majitel s autem schopný, je otázkou, jak dlouho mu auto vydrží v tomto stavu. Galerie zachycující původní i konečný stav auta je v přiloženém facebookovém příspěvku.