Vidět hořící auto není nic příjemného. Pokud jen doutná a vy jako kolemjedoucí máte u sebe hasicí přístroj, jistě uděláte dobře, když se majiteli auta, které začíná hořet alespoň pokusíte pomoci. Pokud už ale auto hoří hodně raději se držte v dostatečné vzdálenosti a počkejte na zásah hasičů.

Ti jsou schopni se s ohněm během několika málo minut vypořádat, ale ne vždy je takový zásah zcela bezproblémový. To ukazuje i přiložené video, v němž hoří Toyota RAV4. Nevíme, proč auto začalo hořet, ale víme, že se tak stalo v americké Louisianě a že nikdo při tomto incidentu nebyl zraněn.

Hasiči se k autu dostali velmi rychle, ale také velmi rychle zjistili, že i tak pro ně běžný zásah může přinést spoustu nebezpečí. Ve chvíli, kdy jeden z hasičů začal hasit, a dokonce to už vypadalo, že je oheň pod kontrolou, vybouchla palivová nádrž auta. Nešlo o žádný super výbuch jako z Kobry 11, ale i tak byl sám hasič během okamžiku v plamenech.

Jeho reakce byla ale absolutně profesionální. Zatímco normální smrtelník by nejspíš panikařil, on si jen sundal z hlavy hořící helmu a v klidu od požáru poodešel. Přitom se z něj kouřilo úplně stejně jako z Constatina, když se vrátil z druhé strany. Co myslíme, si můžete prohlédnout v tomto videu, konkrétně v čase 3:52. Každopádně zasahující hasič zaslouží velkou poklonu za absolutní zachování chladné hlavy.