Honička jako z filmu. Řidič ujížděl obecním policistům a havaroval. Poté přeplaval řeku a ztratil se

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Týdeník Policie - 10. 10. 2020


Mohla to být další obyčejná služba, ale to by obecní policisté ve Vraném nad Vltavou změřit rychlost řidiče šedého mercedesu. Tomu totiž v obci naměřili 60 km/h a tak ho chtěli zastavit. To řidič ale nechtěl a začal ujíždět. Tím to ale teprve začalo.

Včerejší odpoledne bylo ve středočeské obci Vrané nad Vltavou a v okolí hodně divoké. Tamější obecní policisté měli v plánu měření rychlosti v úseku, kde je povoleno maximálně 40 km/h. Když ale místem projížděl řidič Mercedes-Benzu, naměřili mu rychlost 60 km/h. Policisté ho tedy chtěli zastavit, aby s ním přestupek mohli vyřešit.

Řidič ale naopak šlápl na plyn a začal ujíždět směrem k Praze. Střážníci se za ním ve služebním voze Škoda Superb vydali a začali ho pronásledovat. Podle Týdeníku policie atakovala rychlost ujíždějícího mercedesu místy až 200 km/h.

Po cestě je směrem do Prahy ale několik zúžení a jedno z nich se stalo řidiči mercedesu osudným. Své auto nezvládl a srazil s ním dopravní značení. Poškození auta nebylo velké, prakticky to odneslo jen pravé přední sklo u spolujezdce, které se vysypalo.

Řidič ale auto nechal stát, vyběhl z něj a skočil do Vltavy, která teče přímo vedle silnice. Tu nakonec po asi 20 minutách přeplaval až na druhou stranu, kde se strážníkům ztratil. Ti se ho ještě snažili dohonit s vypůjčenou loďkou, ale nepovedlo se jim to.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru