Kobra 11. Jen to stačí k tomu, aby všichni, kdo mají televizi věděli, že jde o televizní seriál z produkce německé RTL o dálniční Policii. Semir Gerkhan (který je v seriálu již od prvního dílu a vystřídal bezpočet parťáků) se se svým partnerem v každém díle zapletou do zločinu, v němž to zřídkakdy končí jinak než velkou nehodou na dálnici, při níž létají auta vzduchem a jiná vybuchují.

Nejednou se do honiček nejen po dálnicích přimotala tuningová auta, exkluzivní auta a supersporty nebo raritní veterány jako právě v díle, ze kterého přikládáme video. Jde o díl s názvem „Ztracený syn“ ze 14. série, kde se po boku Semira objevuje mladý policista Ben Jäger, který má slabost pro motorky.

Děj jako takový popisovat nebudeme, ale zaměříme se na jednu z honiček ke konci filmu, kde se z dusseldorfského Meilenwerku, vyřítí dvě naprosto exkluzivní a raritní auta: Porsche 917K a BMW M1. Vítěz závodu Le Mans 24 Hours, oranžové Porsche 917K má výkon více než šest stovek koní, kdežto BMW M1 Procar má pouze kolem 470 koní. Za volantem Porsche sedí zloduch, kterého Semir, milovník vozů BMW, stíhá právě v modelu M1.

-PS-

Comments are closed.