Značka Honda sekačkám věnuje hodně dlouho, ale těm „pekelným“ asi od roku 2014. Od té doby s nimi také vlastní několik zápisů v Guinessově knize rekordů. K tomu, aby ale takový zápis Honda mohla vlastnit, musela postavit sekačku nejen velmi rychlou, ale také takovou, se kterou se dá normálně posekat přerostlá tráva. Jinak by rekord nemohl být uznán.

A tak, ačkoliv to tak možná nevypadá, Honda umí vyprodukovat i takové stroje, se kterými byste i obrovskou zahradu pokosili zhruba do dvou minut. A o rychlostní rekord s takovým strojem se Honda hodlá pokusit i letos.

Nový stroj bude odvozen od toho původního, tedy Mean Mower, což v překladu znamená něco jako Zlá sekačka. Honda vsadila na jednoduché a hlavně lehké šasi a také na motor ze sportovní motorky Honda Fireblade SP, který má objem 999 ccm. Jeho výkon je 190 koní, což je méně než měla Honda u původního stroje, ale právě vzhledem k nízké hmotnosti i jinému zpřevodování by stroj měl zvládnout rychlost až 241 km/h.

V Goodwoodu se ukázala také zběsilá sekačka od Hondy. A řídila ji holka

To by na rekord čistě teoreticky mělo stačit. Za volant se znovu posadí na pohled křehká blondýnka s duší závodnice. Jmenuje se Jessica Hawkins a standardně létá s akrobatickými letadly nebo jezdí se závodními speciály všeho druhu. A Honda i Jessica mají dobrý důvod k tomu se snažit. Hondě totiž rekord v rychlostních sekačkách před časem sebrala firma Viking, která pro ten účel postavila stroj Viking T6. Ten měl pod kapotou vidlicový osmiválec výkonu 408 koní. S ním dosáhla rychlosti 215,6 km/h, což sice zní dost dobře, ale V8 je oproti motoru ze superbiku hodně těžký. A právě na hmotnost Honda sází.