2021_Honda_Jazz_and_Honda_Jazz_Crosstar- (21)

Honda představuje nový multimediální systém a aplikace My Honda+. Konečně.

Autor: Tisková zpráva - 3. 3. 2020


Honda oznámila, že všechny připravované modely budou vybaveny pokročilými technologiemi konektivity. Prvním příkladem tohoto závazku je dostupnost aplikace My Honda+ a osobního asistenta Honda u modelu Honda e a zcela nových modelů Jazz a Crosstar.

Tom Gardner, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe, k tomu uvedl: „Dnešní zákazníci očekávají, že jejich vozidlo bude snadno propojeno s jejich životním stylem. Vývoj konektivity nové generace společnosti Honda lze jasně vidět díky zavedení funkcí, jako je osobní asistent Honda a aplikace My Honda+. Zavázali jsme se rozšiřovat dostupnost těchto funkcí tak, aby splňovaly očekávání našich zákazníků.”

Aplikace My Honda+

Společnost Honda představila svou aplikaci pro chytré telefony My Honda+, aby mohli být majitelé propojeni se svými vozy na dálku. Služba využívající chytré telefony byla přepracována, aby nabízela jednoduché a intuitivní uživatelské prostředí, které poskytuje bezpečný přístup k celé řadě funkcí ve voze, včetně pohodlí, komfortu a bezpečnostních funkcí.

Aplikace My Honda+ nabízí kontrolu zabezpečení vozu, včetně funkce vzdáleného zamykání a odemykání vozu. Další funkce digitálního klíče umožňuje majitelům modelu Honda e bezpečně sdílet přístup do vozu až s pěti dalšími lidmi. Digitální klíč funguje pomocí Bluetooth a umožňuje majitelům vzdáleně zavírat okna a otevírat krytku nabíjení a zamykat a odemykat vozidlo.

V případě poškození nebo poruchy vozidla poskytuje aplikace My Honda+ funkci „Digitální silniční asistence“. To umožňuje zákazníkům zahájit přímý hovor s jejich poskytovatelem předplacené silniční asistence s automaticky sdílenými podrobnostmi o jejich vozidle (GPS). Tato aplikace umožňuje také sledování polohy a trasy vozu prostřednictvím GPS. Je možné aktivovat inteligentní funkci vymezení zeměpisné oblasti, aby upozornila majitele, pokud vozidlo opustí přednastavenou „zeměpisnou oblast“, a pro další zabezpečení vozidla se v aplikaci chytrého telefonu zobrazí upozornění, je-li aktivován bezpečnostní alarm automobilu.

Pro větší bezpečnost jsou všechna vozidla standardně vybavena funkcí E-Call, která volá asistenční službu. V případě nouze, jako je vystřelení airbagu, je poloha vozu automaticky sdílena s příslušnými záchranými složkami.

Mezi praktické funkce patří možnost odesílat informace o cestě, jako jsou podrobnosti o cíli a zajímavá místa, z aplikace My Honda+ do navigačního systému vozidla. Model Honda e je vybaven navigačním systémem, který zahrnuje také údaje funkce sledování dojezdu a který bude zohledňovat umístění dobíjecích stanic v případě cestování na větší vzdálenost něž je dojezd při plném nabití.

Tato aplikace také poskytuje majitelům modelu Honda e přístup k funkcím určeným pro elektromobily. Mezi tyto funkce patří dálkové ovládání dobíjení akumulátoru a plánovač, který monitoruje stav nabití vozidla a umožňuje dálkové spuštění nebo pozastavení dobíjení. Funkce kalendáře dobíjení umožňuje nastavit časy nabíjení podle denního rozvrhu, což umožňuje nabíjet vozidlo v době, kdy jsou dostupné cenově nejvýhodnější energetické tarify. Majitelé modelu Honda e mohou také vzdáleně ovládat klimatizaci vozidla ještě a před nastoupením do vozidla mít vůz vyhřátý nebo vychlazený.

Osobní asistent Honda s umělou inteligencí

Funkce infotainmentu a konektivity v modelech Honda e a Jazz lze aktivovat pomocí hlasových příkazů prostřednictvím osobního asistenta Honda. Intuitivní osobní asistent Honda, který se objevil poprvé u modelu Honda e a nyní je k dispozici u zcela nového modelu Jazz, je důmyslná funkce s umělou inteligencí, která využívá přirozené rozhovory vycházející z inteligentních pokynů a kontextuální porozumění s cílem zajistit přístup k celé řadě služeb online.

Osobní asistent Honda vyhodnocuje příkazy s takovou úrovní komplexnosti, která přesahuje schopnosti jiných hlasem aktivovaných virtuálních asistentů. Systém je schopen porozumět více požadavkům najednou, což zajišťuje přesnější reakce na konkrétní požadavky. Majitel může například požádat: „OK Hondo, najdi mi italskou restauraci s parkováním zdarma a Wi-Fi, která má zrovna otevřeno.“ Osobní asistent Honda vyhledá vhodné možnosti a zobrazí je na rozhraní dotykové obrazovky předtím, než vykreslí optimální trasu k vybranému umístění a zobrazí ji na navigační obrazovce.

Nové intuitivní možnosti konektivity

Osobní asistent Honda je jen jednou z funkcí přepracovaného infotainmentového systému Honda. Oba vozy jsou vybaveny snadno použitelným rozhraním LCD dotykové obrazovky, která je navržena tak, aby minimalizovala rozptylování řidiče. U modelu Jazz zkrátilo zjednodušení navigace v menu dobu strávenou nastavováním u nejčastěji používaných ovladačů o 58 % ve srovnání s předchozím modelem, což zajišťuje bezpečnější provoz. Za tímto účelem společnost Honda obnovila fyzické ovladače klíčových funkcí pomocí ergonomických kruhových ovladačů příjemných na dotek pro nastavení topení a ventilace v celém rozsahu.

Rozhraní Honda se ovládá podobně jako chytrý telefon a nedávno používané aplikace a seznamy médií lze procházet potažením prstu. Displeje je možné nakonfigurovat tak, aby vyhovovaly preferencím uživatelů včetně přizpůsobitelných zkratek k často používaným funkcím a zdrojům audia.

U modelu Honda e umožňují duální utraširoké 12,3palcové LCD dotykové displeje snadno přesouvat obsah mezi oběma displeji a řidič tak může jednoduše využívat informace na obou displejích. Díky této funkci může spolujezdec také přetáhnout obsah jako např. navigační pokyny na displej řidiče. A protože duální uspořádání obrazovek umožňuje zobrazit dvě aplikace vedle sebe, řidič i spolujezdec mohou nezávisle na sobě zvolit a používat dvě různé aplikace. Tedy, například zatímco řidič sleduje navigační pokyny, spolujezdec může procházet seznam skladeb.

Další funkce a aplikace související s konektivitou jsou přístupné prostřednictvím dotykové obrazovky nebo je lze aktivovat hlasem. Patří mezi ně informace o počasí, parkovací místa, hudba, navigace, vyhledávání polohy a telefonní služby. Komplexní sadu integrovaných aplikací lze doplnit o zrcadlení chytrého telefonu prostřednictvím integrovaných funkcí Android Auto a Apple CarPlay. Aplikace Apple CarPlay je nyní poprvé dostupná bezdrátově.

Modely Honda e a Jazz mají také funkci Wi-Fi hotspot, která poskytuje cestujícím přístup k internetu. U modelu Honda e mohou cestující během nabíjení sledovat video na jedné z obrazovek, zatímco druhá obrazovka zobrazuje stav nabíjení.

Pro dosažení optimálního klidného provozování vozu bude společnost Honda poskytovat vlastníkům online aktualizace, aby zajistila, že funkce a aplikace budou využívat vylepšení a nové funkce. Uživatelská příručka je také snadno dostupná prostřednictvím infortainmentového systému. Osobní asistent Honda otevře příručku na příslušné stránce a poskytne odpověď.

201608_Honda_Connectivity

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru