Honda dnes při příležitosti prvního dne tokijského autosalonu představila produkční model nového městského SUV, jenž bude na japonský trh uveden pod názvem Vezel. V rámci posilování svých aktivit v oblasti sportovních vozů značka rovněž představila koncept sportovního automobilu S660 Concept s motorem uprostřed.

Nové městské SUV bude na evropský trh uvedeno v průběhu roku 2015, přičemž název nového modelu bude potvrzen krátce před jeho uvedením.

Vzhledem se nový model blíží SUV, linie jeho horní části přitom připomínají vůz kategorie kupé. Výrazné linie vytvářejí inspirující a emotivní zevnějšek. Interiér byl navržen s důrazem na vysokou kvalitu a příjemné prostředí pro řidiče a spolujezdce a s ohledem na komfort a funkčnost pro cestující na zadních sedadlech.

V Japonsku bude model Vezel představen jak s benzínovým motorem, tak s hybridním pohonem. Hybridní verze bude vybavena systémem Sport Hybrid i-DCD (Intelligent Dual Clutch Drive – inteligentní dvouspojkový pohon), jenž kombinuje 1,5-litrový motor s přímým vstřikováním paliva s výkonným elektromotorem. Benzínová verze bude vybavena 1,5-litrovým motorem s přímým vstřikováním paliva. Díky využití nejmodernějších technologií hnacích ústrojí se obě verze modelu Vezel vyznačují dynamickým jízdním charakterem i vynikající spotřebou paliva.

V Japonsku bude model uveden na trh 20. prosince 2013.

Honda rovněž přestavila prototyp S660 Concept, jehož hlavní charakteristiky zahrnují vysoké výkony, špičkové jízdní vlastnosti, vynikající stabilitu a dynamický design, jež jsou možné pouze u koncepce s motorem umístěným uprostřed.

V průběhu tiskové konference značky Takanobu Ito, generální ředitel a prezident společnosti Honda Motor Co., uvedl: „Tento model ztělesňuje svobodné myšlení mladých konstruktérů značky Honda, kteří chtěli vytvořit atraktivní automobil, jenž by byl v modelové řadě Honda jedinečný. Naši inženýři věnují vývoji tohoto modelu velké úsilí a připravují pro něj nejmodernější technologie.“

Sériová výroba tohoto modelu, který je určen pro japonský trh lehkých vozů (kei-car) by měla začít v roce 2015.

Tisková zpráva/-PS-