Honda_CR-V-modelovy_rok_2021

Honda nově nabízí vzduchový filtr, který zachytí i koronavirus. Může ho mít i vaše Honda

Autor: Tisková zpráva - Zdroj, foto a grafika: Honda -  6. 4. 2021


Honda nově nabízí kabinový vzduchový filtr s vysokou účinností při zachycování široké škály škodlivých choroboplodných zárodků, alergenů a dokonce i virů souvisejících se závažnými zdravotními problémy, včetně rizik infekce spojených s virem SARS COV-2.

Prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda byl vyvinut ve spolupráci se společností Freudenberg a je nabízen jako nový originální náhradní díl pro vozy Honda, jako alternativa ke standardnímu pylovému filtru společnosti Honda. Tento nový kabinový vzduchový filtr poskytuje aktivní ochranu tím, že významně snižuje koncentraci virových aerosolů. To je zajištěno díky jedinečné vícevrstvé struktuře, která účinně filtruje, zachycuje a potlačuje škodlivé plyny z okolí, jakož i anorganické a biologické částice a aerosoly.

Přečtěte si také:  10 modelů aut, jejichž hodnota poroste. Na některé stačí třeba jen pár výplat

Eiichi Hino, President Honda Access Europe NV, uvedl: „Protože si společnost nyní více než kdy dříve uvědomuje dopad bakterií a virů, jako je virus způsobující onemocnění COVID-19, očekáváme, že poptávka po ochranných řešeních rychle poroste. Tento prémiový kabinový vzduchový filtr je skvělým příkladem toho, jak společnost Honda rychle spolupracuje se svými dodavateli na dodání produktu se skutečnými výhodami, který bude přispívat k lepšímu zdraví cestujících ve voze.”

Prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda v akci – jak funguje

Ke snížení rizika infekce v kabině vozu se obecně doporučuje zvýšit přívod čerstvého vzduchu s cílem snížit koncentraci aerosolů. V recirkulačním režimu závisí odstranění virů ze vzduchu do značné míry na účinnosti filtračního systému a rychlosti výměny vzduchu.

První dvě vrstvy mikrovlákna prémiového kabinového vzduchového filtru společnosti Honda zachytí většinu velmi jemných aerosolů, prachu a pylu, zatímco třetí vrstva, vyrobená z aktivního uhlíku, pohlcuje škodlivé znečištění, jako jsou částice a kyselé plyny. Inovativní čtvrtá biofunkční vrstva potažená aktivní látkou z ovocného extraktu poté účinně inaktivuje virové aerosoly a zabraňuje jejich zpětnému uvolňování do vzduchu v kabině vozu. To přesvědčivě prokázala komplexní řada testů prováděných ve spolupráci s rakouským výzkumným ústavem OFI.

Přečtěte si také:  Honda Civic Type R je opět nejrychlejší sériovou předokolkou na Severní smyčce Nürburgringu

Koronaviry se šíří v kapénkách vytvářených při kýchání, kašlání nebo dýchání nakažených osob a mohou zůstat dále infekční na površích celé hodiny nebo dokonce dny. Pohyby vzduchu, změny teplot a vlhkost mohou způsobit, že se tyto částice znovu dostanou do vzduchu, kdy je může zachytit filtr.

Ve srovnání se standardními filtry poskytují filtrační vrstvy jemných částic vylepšenou ochranu proti přenosu virů. Prokazatelně oddělují nejen kapénky (> 5 μm), ale také zásadně důležité virové aerosoly (jádro kapénky výrazně menší než 5 μm). Nový prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda je schopen zachytit více než 90 % virových aerosolů. Inovativní druhý krok navíc inaktivuje téměř 100 % zachycené virové zátěže prostřednictvím biofunkční vrstvy napuštěné účinnou látkou ovocného extraktu.

Přečtěte si také:  Nová Honda Civic Type R má českou cenu. K zákazníkům dorazí první auta v průběhu prvního čtvrtletí 2023

Virus SARS-CoV-2 představuje pouze poslední článek nepřetržité řady virů objevujících se napříč celou lidskou historií, které mají dopad na lidské zdraví. Z hlediska snížení rizika během jízdy v motorových vozidlech nabízí vyspělý prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda jedno z nejlepších ochranných opatření na trhu.

Autorizovaní prodejci a servisy společnosti Honda mohou dodávat a montovat tento nový filtr, který je k dispozici pro všechny současné modely Honda.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *