Hodně tvrdá nehoda Renaultu Mégane R.S. na Nurburgringu – video

Od Anina Russová | 23. 9. 2015


Víte, jak se říká, že auta nelétají, a když už, tak jim to moc nejde a bolí to? Důrazně nedoporučujeme, abyste se o tom někdy přesvědčovali na vlastní kůži. K tomuhle doporučení vám přidáme také video, ve kterém je takový nízký průlet Renaultu Mégane R.S. a rozhodně to není situace, do které bychom se chtěli dostat.

nurburgring-nehoda-renault-megane-rs

Kde jinde, než na slavném okruhu Nurburgring se něco podobného může stát. V rámci tolik oblíbených volných jízd se tu potkávají auta všeho druhu. Od dodávek až po rychlé supersporty. Renault Mégane R.S. patří mezi ty bedlivě sledované, vždyť jeho reputace obzvlášť na Nurburgringu je vynikající. Jenomže ne vždy se zadaří a ve vysoké rychlosti stačí opravdu drobná chybička a obrovské neštěstí je na světě.

Nehoda, na kterou se níže můžete podívat, se stala v části okruhu Schwedenkreuz, která patří mezi těch několik, které dostaly rychlostní omezení na 200 km/h. A zdá se, že oprávněně. Řidič Méganu nezvládl předjíždění a ve vteřině narazil do svodidel a ta ho vymrštila do vzduchu, kde se několikrát přetočil a nakonec dopadl zpět na kola. Je neuvěřitelné, že z toho řidič vyvázl jen s několika odřeninami.