Historie kabrioletů automobilky Opel – video

Autor: Anina Russová - 7. 5. 2013


S blížícím se létém se také přiblížila sezóna kabrioletů, které už dávno nejsou doménou jen pobřežních promenád. I u nás vyjelo s prvními slunečními paprsky mnoho kabrioletů a bylo krásně vidět, jak si to jejich majitelé náležitě užívají. Pro mě bylo velkým a musím říct i milým překvapením, že se majitelé kabrioletů dokonce mezi sebou na silnicích zdraví. :)

A protože kabrioletem se ráda chlubí leckterá automobilka, vznikají poměrně často zajímavá videa na téma vítr ve vlasech. Dnes tu přesně jedno takové máme. Je z dílny automobilky Opel a mapuje všechny kabriolety. které automobilka kdy pustila do světa. Video začíná záběry na Moonlight Roadster z roku 1933, pokračuje modelem Olympia z roku 1935, který byl vyroben u příležitosti olympijských her v Berlíně a více než do kategorie kabrioletů by se mohl řadit do kategorie landaulet. Zlatý věk pak doplňuje model Admiral.

Poté se pomalu přesuneme do 70. a 80. let minulého století a to prostřednictvím modelu Kadett C Aero, který jako první přišel s odnímatelným střešním panelem a sklopným zadním oknem. Následuje Kadett E Cabrio a Astra F Cabrio. To už jsou modely, které můžeme na silnicích potkávat vcelku hojně i dnes. Po dobře známých modelech jako je Speedster, Astra G Cabrio nebo Tigra se nám představí a zároveň celý klip uzavírá novinka z dílny Opelu, model Cascada. Tu jsme si měli možnost prohlédnout na autosalonu v Bratislavě a věřte mi, že jde o hodně povedené auto.

-AR-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek