AVENTURE_CITROEN_TERRA_AMERICA

Historický Citroën Traction Avant 11B s dvoučlennou ženskou posádkou projede americký kontinent z Aljašky do Ushuaiy

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Citroën -  8. 6. 2021


Citroën a sdružení Aventure Citroën jsou partnery výjimečné expedice dvou žen, které hodlají přejet americký kontinent ze severu na jih ve voze Traction Avant. Dvojice vyrazila 26. května z muzea Conservatoire Citroën. Projekt nazvaný „Aventure Citroën Terra America“ je zavede z Aljašky do Ohňové země. Při cestě po slavné Panamericaně, nejdelší dálnici světa, se setkají s 21 domorodými národy.

Dědictví expedic Citroën, které se odehraje na palubě legendárního vozu

Expedice, které Citroën pořádal v minulém století, představují významnou stránku automobilové historie a lidských dobrodružství. Tyto expedice, které vymyslel a spustil André Citroën ve 20. letech 20. století, jsou dokladem významu automobilu jako prostředku k poznávání světa a sbližování národů.

Přečtěte si také:  Citroën Xantia oslavuje 30. výročí. Nabízel i dodnes nepřekonanou verzi Activa s aktivním hydropneumatickým podvozkem

Expedice Aventure Citroën Terra America odstartovala 26. května z muzea Conservatoire Citroën, symbolického místa, kde se nachází největší mezinárodní sbírka vozů Citroën. Mezi 280 vystavenými exponáty byl v tento den v centru pozornosti také model Traction Avant a vozidla, která se účastnila slavných expedic.

AVENTURE_CITROEN_TERRA_AMERICA-1
Citroën tuto expedici podporuje jako oficiální partner a hlavní sponzor, při přípravě vozu poskytl odborné znalosti sdružení „Aventure Citroën“, které se stará o dědictví značky. Sdružení bude během cesty zajišťovat i technickou podporu.

„Dnes startuje výzva podobná těm, které organizoval André Citroën! Tato expedice, nazvaná Aventure Citroën Terra America, má všechny předpoklady k tomu, aby si získala fanoušky, jako toho dosáhly předchozí expedice Citroën,“ uvedl Stéphane Barbat, manažer pro partnery ve společnosti Citroën.

Přečtěte si také:  Škoda 633 a Škoda Rapid OHV na startu letošních 1000 mil československých. Už dnes odpoledne v centru Prahy

„Posláním našeho sdružení je uchovávat, sdílet a oživovat úžasnou historii značky Citroën, která od roku 1919 mění automobilové odvětví. Jsme velmi rádi, že můžeme tento projekt podpořit s pomocí našich klubů po celém světě,“ říká Xavier Crespin, generální ředitel sdružení Aventure Peugeot Citroën DS.

Traction Avant je legendární automobil, který v jednom voze spojuje nejmodernější řešení své doby: kromě pohonu předních kol také celoocelovou samonosnou karoserii, hydraulické brzdy a nezávislé zavěšení všech kol. Robustnost a mechanická jednoduchost vozu Traction Avant, který byl uveden na trh v roce 1934, z něj činí pozoruhodný vůz pro dálkové cesty i dnes, po více než 80 letech. A to není vše: jeho obliba ve Francii i ve světě v průběhu let vzrostla.

AVENTURE_CITROEN_TERRA_AMERICA-2
Start expedice Aventure Citroën Terra America proběhl 26. května v muzeu Conservatoire Citroën v Aulnay-sous-Bois. Dvě odvážné ženy přejedou ve voze Traction Avant 11B z roku 1956 americký kontinent z Aljašky do Ushuaiy po Panamericaně, nejdelší dálnici světa.

„Půvab vozu Traction Avant bude velkým kladem díky spontánním pozitivním kontaktům, které bude vyvolávat,“ prohlásila Fanny Adam, vedoucí expedice Aventure Citroën Terra America.

Odvážný přejezd amerického kontinentu

Tato jedinečná cesta dlouhá 40 000 km přes 14 zemí je plně v souladu s geny značky Citroën: jde o automobilovou expedici s lidským rozměrem. Za volantem legendárního vozu Traction Avant, ikony francouzského automobilového odvětví, usedla dvojice odvážných žen, která vyrazila vstříc setkání s původními obyvateli Ameriky a hájí etičtější, zodpovědnější a solidárnější vidění světa.

Přečtěte si také:  Na prodej je Škoda 1000 MB v krásném původním stavu. Cena je docela vysoká

„Jsme hrdé na to, že jsme v našem projektu spojily Citroën, sdružení Aventure Citroën, obchodní zastoupení Citroën ve Vannes a asociaci Amicale Citroën Internationale, která sdružuje kluby Citroën mimo Francii. Ráda bych jim poděkovala za jejich důvěru a cennou pomoc,“ říká Fanny Adam, vedoucí expedice Aventure Citroën Terra America.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *