Bugatti a Hennessey spolu o absolutní rychlostní rekord bojují už pěkně dlouho, v Guinessově knize rekordů je ale u kolonky „nejrychlejší vůz světa“ zapsáno právě Bugatti. A to se Američanům nelíbí. Představují tak svoji novinku, která má jet až 300 mil za hodinu.

Hennessey Venom F5 je novinkou z dílny amerického úpravce, který se se svým novým modelem rozhodl ukázat své výfuky na požádání jakémukoliv dnešnímu automobilu, právě včetně 1500koňového Bugatti Chiron. Díky 7,4litrovému dvakrát přeplňovanému vidlicovému osmiválci vlastní konstrukce ho pohání vpřed 1 193 kW/1 600 koní a točivý moment vrcholí hodnotou 1762 Nm. Na rozdíl od Bugatti, které pohání všechna čtyři kola, putuje v případě Hennessey výkon pouze na zadní kola. Od motoru ho tam přenáší jednospojková sekvenční sedmistupňová převodovka s řazením páčkami pod volantem. Pro srdcaře bude v nabídce ale i manuální převodovka.

Díky pohonu pouze zadních kol a opravdu vysokému výkonu má spoustu práce kontrola trakce. Výrobce tvrdí, že zadní kola se s ní perou až do 225 km/h! Aby také ne, když z místa na 300 km/h se Hennessey Venom F5 dostane za 10 sekund. Za dalších 10 sekund už prý jede 400 km/h! Zastavit pak z této rychlosti na 0 je otázkou dalších 10 sekund. Bugatti Chiron přitom tuto disciplínu (0 – 400 km/h – 0) zvládá za dlouhých 41,96 sekund.

Základem vozu je monokok z uhlíkových vláken, který pokrývá karoserie z lehkých kompozitních materiálů. Díky tomu je pohotovostní hmotnost jen 1338 kg, což znamená neskutečný poměr hmotnosti a výkonu 0,8 kg/koně! Přidejte k tomu velmi nízký součinitel odporu vzduchu 0,33 a dá se věřit tomu, že Venom F5 maximální rychlost magických 300 mil v hodině (v přepočtu 482,8 km/h) překoná.

Pokud byste takové auto chtěli, pak pro vás máme jednu dobrou zprávu. Je totiž levnější než Bugatti Chiron, Hennessey za něj chce „jen“ 1,6 milionu dolarů (cca 35 milionů korun) v základu. Ale máme i špatnou zprávou a tou je fakt, že nabídka je omezena na pouhých 24 kusů.