Hennessey Velociraptor: Je rychlejší stará dobrá V8 a nebo moderní V6 EcoBoost? – video

Autor: Pavel Srp -   18. 7. 2017


Pick-upy se v poslední době těší značnému zájmu, ale nejsou puck-upy jako pick-upy. Zatímco v Evropě máme hlavně naftové čtyřválce, za velkou louží bývají pod dlouhými předními kapotami osmiválce. I tam už ale dorazila vlna zmenšování objemů i počtu válců a přidávání turbodmychadel. Proti sobě se tak teď postavily dva pick-upy, které by se ani na drag race závodech neztratily: Hennessey Velociraptor.

Oba dva mají přibližně 600 koní, ale každý na to jde jinak. Starší, bílé auto pochází z roku 2014. Původně ho poháněl atmosférický osmiválec s objemem 6,2 litru, ale v Hennessey Performance dostal přeplňování kompresorem. Výkon tak povyrostl na 445 kW/605 koní a točivý moment je 843 Nm! Novější, modrý, letošní kus pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec, jehož výkon po úpravě vzrostl na 458 kW/614 koní a točivý moment vrcholí 845 Nm. Zajímavé jsou také převodovky, zatímco starší auto spolupracuje se šestistupňovým automatem, to nové dostalo rovnou 10stupňovou automatickou převodovku.

Jak je vidět, i s rozdílnými koncepty pohonného ústrojí je výkon i točivý moment prakticky shodný, liší se ale hmotnost obou aut. Novinka je díky použití většího množství hliníku přibližně o čtvrt tuny lehčí a to už musí být znát…

A jak to vypadá, když se proti sobě na startovní čáru postaví sériové pick-upy Ford F-150 Raptor? Podívat se můžete zde.

Štítky: , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *