Když se řekne „brutální bestie s pohonem všech kol“, asi jen málokdo si pod tím představí Volkswagen Golf. Jenže není Golf jako Golf, což už nám několik úpravců dokázalo. I když se Golf prodává už v sedmé generaci, teď si posvítíme na tu šestou. Po úpravě ve společnosti HGP-turbo se změnila v něco, co dokáže na silnicích potrápit i leckterý supersport.

Jestli tomuto tvrzení nevěříte, tak vás přesvědčí hlavně motorizace téhle bestie. Pod kapotu Golfa se nastěhoval dvakrát přeplňovaný motor V6 o objemu 3,6 litru. Po dalších úpravách má tohle monstrum výkon 745 koní a 925 Nm točivého momentu. To jsou silné argumenty. Obzvlášť, když například Ferrari 458 Speciale má „jen“ 605 koní pramenících z V8 o objemu 4,5 litru. A jak obě auta jedou uvidíte v přiloženém videu.

Jen pro zajímavost, hodnoty zrychlení Golfa jsou:

  • 0-100 km/h: 2,97 sekundy
  • 0-200 km/h: 8,91 sekundy
  • 0-300 km/h: 22,01 sekundy

V návaznosti na brutální úpravu motorizace se samozřejmě myslelo i na zbytek. Původní je prakticky jen karoserie. Nové jsou velké brzdy, podvozek i převodovka, která pochází z Audi RS3.

Kdybyste si tohle auto chtěli koupit, cena vozu včetně úpravy je 238 tisíc EUR, tedy v přepočtu 6,5 milionu korun. Je to sice šílená částka, ale zajímal by mě výraz řidiče právě něčeho jako je Ferrari, když si ho vychutná „obyčejný“ Golf. 🙂