Hasiči si postěžovali na to, že Tesla začala samovolně hořet. Schytali kritiku, protože to přece mají vědět

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Hasiči Sacramento - 10. 8. 2023


Elektromobilita má řadu přínosů a pozitiv, ale minimálně stejnou řadu negativ a problémů. Mezi ty nejzávažnější patří fakt, že požár elektromobilu je takřka neřešitelný a velmi nebezpečný. A největší zádrhel je v tom, že minimálně některé elektromobily mohou začít hořet samy od sebe.

A to přesně se stalo v Sacramentu Tesle Modelu S. Tamní hasiči se s celým případem svěřili na twitteru a rovnou u svého příspěvku označili i Elona Muska. Dělá to tak řada lidí a asi čekali, že se jim k tomu majitel Tesly nějak vyjádří. Místo toho ale schytali kritiku od fanatických majitelů Tesel.

Hasiči z amerického Sacramenta byli povoláni k Tesle, která stála zaparkovaná v areálu plném velmi drahých aut. Nejprve měli informaci, že byla po nehodě, nakonec vyjádření upravili s tím, že jde o vozidlo po povodních, které byly na Floridě. Auto ale začalo hořet samo od sebe, po několika dnech parkování v areálu. Hasiči měli velký problém dostat se k bateriím, nakonec pomohl až vysokozdvižný vozík, kterým Teslu nadzvedli. A problém byl i to, že auto nešlo během hoření dostat z místa zásahu.

Hasiči také museli zasahovat velmi blízko auta, což je vystavilo možným zdravotním problémům, protože spaliny z hořících elektromobilů jsou extrémně nebezpečné a toxické. A s tím vším se také svěřili na twitteru.

Nečekali ale asi tu smršť, která přišla. Jeden z uživatelů jim třeba napsal, že baterie Tesel nemají rády slanou mořskou vodu a že se to přeci všeobecně ví. Tak čemu se diví. Další nechápal, proč s tím obtěžují přímo Elona Muska. A další jim zase vysvětlil, že informace o tom, že u utopených Tesel je větší riziko samovolného vznícení, uvedena v příručce pro majitele. A doporučil hasičům, aby si ji raději příště důkladně přečetli. Problém byl podle diskutujících i v tom, že auto bylo utopeno, pak vytaženo a pak odstaveno na parkovišti, na které celý den svítí slunce. A vzhledem k tomu, s jak vysokými teplotami se část Ameriky v posledních týdnech potýká, je prý logické, že to baterie nevydržely. Elon Musk se ovšem k případu nevyjádřil.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru