Hasiči budou k zásahům jezdit ve zbrusu nových Tatrách. Postupně jich převezmou více než 200

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Tatra -  3. 10. 2023


Hasiči už dávno nejezdí jen k požárů, pravidelně zasahují také u dopravních nehod, ale i u živelních katastrofách. A aby jim šla práce dobře od ruky, budou využívat několik vozů od Tatra Trucks. Na základě výsledků výběrového řízení Tatra dodá až 232 automobilových stříkaček.  

„Rámcová dohoda předpokládá dodávky až 100 kusů vozidel CAS 20, 45 kusů CAS 30 a 87 kusů stříkaček CAS 30 pro velkoobjemové hašení včetně volitelného požárního příslušenství a komunikačních prostředků. Vozidla budou určena jak pro profesionální jednotky, tak pro jednotky dobrovolných hasičů,“ popsala Tatra.

Přečtěte si také:  Splnil jsem si dětský sen, řídil jsem hasičský speciál Scania

Hasičské speciály budou vybaveny automatickými převodovkami s hydrodynamickým měničem, které zajistí vyšší bezpečnost osádky při jízdě k zásahu, stejně tak kotoučové brzdy na kolech všech náprav. Maximální rychlost bude omezena na konstrukční rychlost vozů. Účelové nástavby z profilů ze slitin lehkých kovů budou vyrobeny technologií prizmatických šroubovaných spojů a lepení. Kromě speciálního hasičského vybavení budou obsahovat nádrže na hasivo.

V případě CAS 20 pojmou 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla, u CAS 30 to bude 8500 litrů vody a 510 litrů pěnidla, kapacita CAS 30 pro velkoobjemové hašení pak bude činit 9000 litrů vody a 540 litrů pěnidla. Elektroinstalace a rozvody paliva i vzduchu na podvozku budou chráněny proti působení sálavého horka od požárů.

 

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *