„Gymkhana po česku 3“ aneb se Škodou 130 LR po kasárnách za doprovodu Veřejné bezpečnosti – video

Od Pavel Srp | 24. 7. 2015 0

Zdá se, že se v Česku objevuje „nový Ken Block! Jak jinak popsat to, co ve svých videích předvádí závodník Petr Šimurda. Ten pilotuje závodní Škodu 130 LR, která, jak jsme už psali, je důkladně přestavěna.

Pod zadní kapotou lze nalézt motor 1400 Kit car by Fiedler, jehož výkon je 115 kW/156 koní. To vzhledem k hmotnosti, která nedosahuje ani jedné tuny, dokáže udělit škodovce velmi slušnou dynamik. Motor samozřejmě pohání kola zadní nápravy, mezi kterými se usídlil lamelový samosvorný diferenciál a závodní pětistupňová převodovka (s keramickou spojkou). Chybět nesmí ani závodní řízení, speciální tlumiče a pružiny či kotoučové brzdy S130LA MTX na všech kolech.

Nejnovější, již třetí (první a druhý díl můžete zhlédnout po kliknutí na odkazy) „česká GYMKHANAse odehrává v bývalých pardubických kasárnách. Škodovka snad ani chvíli nejede rovně a neustále s sebou za doprovodu Moskviče Veřejné Bezpečnosti, který se ji snaží dostihnout, smýká ze strany na stranu v kontrolovaných smycích. Video slouží jako propagace akce Retro městečko 2015, která se na tomto místě koná začátkem října. Natočeno je to nejen velmi dobře, ale také nápaditě, protože kromě závodní škodovky je ve videu k vidění mnoho dalších retro dopravních prostředků. Však se podívejte sami…