Pojďme si trochu odlehčit od všech těch konceptů a novinek, které nám servíruje Ženevský autosalon a podívejme se společně na poslední, dokonce už osmý výtvor Kena Blocka, jeho slavnou Gymkhanu.

Gymkhana 8

Neznám automobilového fanouška, který by neznal driftovací sérii Gymkhana. Načasování už osmého dílu je možná na první pohled trochu nešťastné, a možná také ne. Spolupráce mezi Kenem Blockem a Fordem je čím dál tím užší a marketingoví odborníci Fordu pravděpodobně dobře vědí, co dělají. To ostatně dokazuje už jen to „kladivo“, které Block používá. Jedná se o Fiestu RX3 s pohonem všech čtyř kol, a teď se držte, s výkonem 650 koňských sil! Abyste nezapomněli, kdo Fiestu vyrábí, RX3 v jedné fázi kreslí kolečka kolem Fordu F-150 Raptor a ve fázi jiné, kdy se Ken řítí bokem po náměstí jednoho z šejků, máte možnost pozorovat dlouhý záběr na nový Ford GT.

Ještě jsme zapomněli, že osmá série Gymkhany se přesunula do Dubaje, tím do videa dostáváte to vše, co k tomuto světu neodmyslitelně patří. Bude se vám tajit dech, když se Ken zavře do ždímačky mezi vozy místní policejní flotily. Kdyby se něco pokazilo, škoda by šla do desítek milionů korun. Stejně tak uvidíte písečné duny a nebo úžasné futuristické město. Zkrátka, je na co koukat…