Když se řekne německý tuning, jistě si většina z vás okamžitě vybaví čistotu a jednoduchost. V Německu – ostatně jako i jinde v Evropě – jsou v kurzu hlavně velká a drahá kola, snížené podvozky a dokonale vyleštěná karoserie. Ovšem, nemusí to být pravidlem! Jsou německé firmy, které na tento uhlazený styl nedbají a jdou si vlastní cestou.

Mezi ně patří i firma Geiger Cars, která se standardně specializuje na modely značek Porsche, BMW nebo Audi. Ovšem tentokrát sáhla do zcela odlišného soudku! Jejich zájmem se stala americká klasika Dodge Challenger Hellcat, který pojmenovala jako Cerberus. Nutno ale říct, že takové auto se musí upravovat úplně samo. Vždyť už z výroby jde o monstrum, jehož výkon je 717 koní! Jenomže úpravci jsou tu pro to, aby i s takovými výkony dále pracovali a dostávali je do úplně jiných čísel.

Jejich verze Hellcatu je totiž naladěna na výkon 840 koní a točivý moment opravdu působivých 1018 Nm. Této změny úpravce dosáhl jak úpravou řídící jednotky, tak také výměnou několika komponent motoru.

Ovšem jen navýšení výkonu by nebylo dostatečně působivé, proto úpravce lehce upravil i design auta. Prvním, co zaujme, jsou nová litá kola. Ta jsou přímo z dílny Geiger Cars a jejich jméno je Devil’s Rim, k autu se tedy nehodí jen designem. K tomu pak přidali stylové samolepky. Jednoduché, ale celkem dobře vypadající.

Úprava je to podle nás velmi vydařená, ale také celkem drahá. Bez auta vás vyjde na 15 570 dolarů, tedy bezmála 360 000 Kč. A to ještě nepočítáme ty desítky pneumatik ročně… Vždyť všechen ten výkon pracuje jen se zadními koly a něco nám říká, že všech těch 840 koní je bude umět zapálit na požádání.