lorinser-classic-mercedes-benz-puch-g-prodej- (2)

Géčko švýcarské armády bylo zrenovováno a teď je na prodej

Autor: Pavel Srp - 13. 2. 2019


Mercedes-Benz třídy G se za svůj již čtyřicetiletý život vypracoval z vojenského auta v živoucí legendu. Nyní si ale můžete koupit právě původní vojenský speciál, který prošel renovací v renomované společnosti Lorinser.

Toto konkrétní auto ale není Mercedes-Benz třídy G, ale jde o Puch. Vyrobila ho totiž značka Steyr Daimler Puch, která už prapůvodně stála přímo u jeho zrodu. Na autě totiž tato rakouská značka pracovala s automobilkou Mercedes-Benz už od roku 1972. Na některé trhy byl nakonec právě tento model dodáván jako Puch, nikoliv jako Mercedes-Benz. Jedním z takových trhů bylo Švýcarsko, odkud pochází i automobil z roku 1993 z fotografií. Jeho prvním vlastníkem byla tamější armáda.

Po službě v armádě asi nečekáte, že auto bude v bezchybné kondici. Nyní ale už je. Dokonce možná v ještě lepší, než jak před lety vyjel z bran továrny. Technika i karoserie dostaly náležitou péči. Vše bylo vyměněno nebo opraveno, včetně krytu korby, který je vyroben nově z červené koženky. Karoserie dostala na závěr matný černý lak. 

Zajímavý je interiér, jenž ladí s barevným provedením exteriéru, protože i tady se střídá černá a červená barva. Ty najdeme na všech sedadlech. Kromě klasických předních, jsou to i zadní lavice se stylem sezení kolmo ke směru jízdy.

Na technice nebylo provedeno žádné vylepšení, ta byla jen důkladně zrepasována. Jde o verzi Puch 230 GE, což prozrazuje benzinový čtyřválcový motor s objemem 2,3 litru. Jeho výkon je 85 kW/116 koní a je prostřednictvím čtyřstupňové automatické převodovky přenášen na všechna čtyři kola. Na zadní nápravě je možné aktivovat uzávěrku diferenciálu, stejně jako je možné uzavřít středový diferenciál.

Pokud se vám auto líbí, můžete si ho koupit. Divize Lorinser Classic, která se zabývá renovacemi klasických automobilů, ho totiž po své pečlivé renovaci prodává. Chcete-li, aby auto parkovalo ve vaší garáži, připravte si 39 500 eur, což je v přepočtu 900 tisíc korun. Informace o prodeji najdete ZDE.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru