Garage Italia Customs na návštěvě u BMW Group

Autor: Tisková zpráva - 28. 8. 2016


Lapo Elkan, prezident a zakladatel společnosti Garage Italia Customs, navštívil BMW Group a jejímu šéfdesignérovi Adrianu van Hooydonkovi představil BMW i8 Futurism Edition.

„Garage Italia Customs a značka BMW společně sdílejí veškeré hodnoty spojené s vývojem technologií a s neustálým hledáním inovací v konkrétních odvětvích,“ uvedl Lapo Elkan.

BMW Italia a Garage Italia Customs vytvořily BMW i8 Futurism Edition jako oslavu výročí 50 let historie značky BMW v Itálii. Model Edition kombinuje ikonu budoucí mobility s italským uměním Giacoma Bally.

Automobil zdobí replika díla Giacoma Bally „Lampada ad Arco“. Původní obraz visí v Muzeu moderního umění v New Yorku. Zobrazuje elektrickou pouliční lampu za svitu měsíce. Revoluční barevná technika a příchod elektřiny počátkem 19. století jsou přímo spojeny s budoucí technologií, kterou představuje BMW i8. Čalounění v interiéru je vyrobeno z tkaniny Solaro používané pro šití obleků a mění svoji barvu podle dopadajících slunečních paprsků.

BMW i ztělesňuje vizionářské koncepty a technologie, stejně jako nové chápání prémiovosti, která je silně definována trvalou udržitelností. Společnost BMW i prodává model i3 (elektromobil pro metropolitní oblasti) a model i8 (plug-in hybridní sportovní automobil) v 50 zemích světa. BMW i8 je nejprodávanější plug-in hybridní sportovní automobil na světě a ztělesňuje vizi budoucí mobility.

„Jakmile jsme se s BMW Italia poprvé sešli nad projektem i8 Futurism Edition, okamžitě jsme si zanotovali. BMW i8 Futurism Edition je ztvárněním stylu v praxi. Dalo mistrům ze společnosti Garage Italia Customs šanci oslavit automobil, který je navržen s ohledem na budoucí mobilitu. Zároveň oslavuje italské umění Giacoma Bally, jenž je výraznou postavou hnutí Futurism,“ řekl Lapo Elkan.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek