G-Power se podíval na zoubek BMW M3 Touring. Stylové kombi tak může mít více než 700 koní

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: G-Power - 22. 6. 2023


Už když BMW potvrdilo, že vyrobí M3 ve verzi kombi, nemluvilo se o ničem jiném. Je to jako splněný sen všech, kteří milují eMkové bavoráky, ale mají rodinu, psa a spoustu věcí. Dalo se také čekat, že jakmile tento model spatří světlo světa, vrhnou se na něj i různí úpravci. A přesně to se také stalo. Svůj projekt založený na BMW M3 Touring představili G-Power.

A rovnou ve třech výkonnostních verzích. Ty jsou všechny samozřejmě založeny na třílitrovém, dvěma turbodmychadly přeplňovaném benzinovém řadovém šestiválci, který BMW naladilo na 510 koní. Jeden by si možná myslel, že je to až dost, ne tak G-Power. Ty upravili řídící jednotku a nainstalovali nový výfukový systém a zákazníkům nabídli jen o něco výkonnější verzi s 620 koňmi a 750 Nm.

Náročnější klienti pak jistě ocení verzi s výkonem 670 koní a točivým momentem 800 Nm. V tomto případě byl mimochodem vyměněn zadní a středový tlumič výfuku. Nejnáročnější klienti si pak mohou vychutnat výkon 720 koní a 850 Nm. V tomto případě byl výfuk kompletně vyměněn, a právě pro tuto verzi umí G-Power také posunul omezovač až na 320 km/h.

Co by to bylo za tuning bez úpravy designu auta. I když to v tomto případě není tak nutné, BMW se hodně snažilo, aby první ostrá M3 kombi stála za to, G-Power se na design přeci jen podívali. Nová jsou kola Hurricane RS, která mají vpředu 20 palců a vzadu 21 palců. Zákazníkům také nabízí několik dílů karoserie z uhlíkových vláken. Uvnitř mohou být koberečky s logem úpravce, ale i plaketky nebo karbonový volant.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru