G-Power BMW X6 M Typhoon: Může snad být X6 M ještě brutálnější?

Autor: Anina Russová -   27. 5. 2016


BMW X6 M je vše a ještě něco navíc. Je velké, je brutální, je rychlé a je výrazné. Je jedním z aut, které prostě buď milujete nebo nenávidíte. Nevím, jak jste na tom vy, ale pokud patříte do té druhé kategorie, možná vás úprava německé společnosti G-Power přesvědčí o opaku…

Tahle parta lidí, která má ráda extrémy, totiž z už tak mastodontní bestie udělala ještě mastodontnější bestii. Nejdříve přišel na řadu výrazný bodykit obsahující přepracované nárazníky, prahy, rozšířené blatníky nebo třeba přepracovanou masku. Celek doplnila 23″ kovaná kola a masivním difuzor na zádi a z něj vykukující dva páry koncovek titanového výfuku vlastní výroby z dílny G-Power. Jeho zvuk je prý neuvěřitelný. :)

Ale design v tomto případě není tak podstatný. V G-Power si pohráli hlavně s technikou. Chlubí se tím, že nejen vyměnili některé důležité vnitřnosti motoru, ale že se na výsledný výkon 750 koní a točivý moment 980 Nm dostali také montáží sady nových lopatek turbodmychadel. Ty prý poskytují vyšší průtok i tlak vzduchu a rychlejší odezvu. Následně si lehce pohráli se softwarem auta, když dodali svoji řídící jednotku G-Power Bi-Tronik 2 V3, a pro jistotu odstranili i omezovač rychlosti. Díky tomu všemu tak tohle auto umí jet maximální rychlostí bez problému atakující 300 km/h a sprint na čtvrt míle zvládne za 11,5 sekundy. No, chcete snad něco víc? :)

Štítky: , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek