Kluci nikdy ze svých hraček nevyrostou. A obzvlášť ne z těch, které se dají stavět ze stavebnice LEGO. Je jedno kolik vám je let, LEGO prostě nikdy nepřestane fascinovat i ty největší kluky, víme to, protože i nás baví a to máme dětská léta dávno za sebou. Proto jsme si v minulosti nemohli nechat ujít třeba funkční Porsche 911 Turbo Cabriolet, funkční motokáru z Lega nebo originální stavebnici DMC DeLoreanu. Každý si najde to své a v tom je jeho kouzlo.

Narazili jsme na video, kde si jeden velký fanda této stavebnice a klasického italského rallye speciálu postavil svůj malý sen. Jde o dálkově ovládanou Lancii Stratos a jak sám stavitel říká, jde o kousek, který driftuje, jen se na něj podíváte. Jeho rozměry jsou 31.5 cm na délku, 14 cm na šířku a 10 cm na výšku. Hmotnost modelu je 800 g a dveře, kapota i světla se dají otevřít.

Co se toho lehkého driftování týče, může za něj umístění baterie pod kapotu, takže zadní náprava autíčka je lehká, a proto sama umí lítat ze strany na stranu. Tak co, také si pod stromeček budete přát nějaké to LEGO? 🙂