alpine_a110-gendarmerie_nationale

Francouzští četníci si převzali první nové služební vozy Alpine A110

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Gendarmerie nationale, Alpine -  20. 12. 2021


Francouzská policie si před pár dny převzala své první nové služební vozy. Jsou jimi nové modely Alpine A110, které dostaly policejní zbarvení. A my se na ně teď můžeme podívat.

Francouzské ministerstvo vnitra objednalo celkem 26 kusů Alpine A110 ve verzi Pure, tedy v základní výbavě, ale s příplatkovými 18″ koly (v základu mají 17″). Auta mají být určena nejen pro dálniční oddělení, ale také pro tzv. Gendarmerie National, tedy četníky, kteří jsou zodpovědní za malá města a obce s méně než 20 tisíci obyvateli.

Přečtěte si také:  Policisté dopadli gang zlodějů drahých aut. Specializoval se na auta s bezklíčovým odemykáním

Auta jsou vyvedena v tradičním tmavě modrém laku a doplněna o výrazné kontrastní polepy v přední a zadní části. Na boku pak nechybí nápisy „Gendarmerie“ a další nápisy v překladu něco jako „Náš závazek, vaše bezpečnost“.

Četníci mají auta používat pro vysokorychlostní honičky na dálnicích, ale také v rámci drogových operací. K tomu jim má pomoci uprostřed uložený 1,8litrový čtyřválec s přeplňováním turbodmychadlem. Jeho výkon je 185 kW/252 koní a točivý moment 320 Nm. Kupé ale váží jen něco málo přes tunu, takže je nejen obratné, ale také překvapivě svižné. Vždyť zrychlit z 0 na 100 km/h zvládne za 4,5 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *