test-2022-audi_rs_4_avant- (38)

Francouzi mohou dostat 100 € na palivo. Stačí jim na to čestné prohlášení

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Foto: Pavel Srp - 14. 12. 2022


Cena pohonných hmot sice padá, ale v živé paměti máme částky, které lámaly rekordy. Spoustu řidičů přestalo se svými auty jezdit tolik jako dřív a rozhodli se využívat jiný způsob paliva. Ve Francii to bylo podobně, tak francouzská vláda bude vyplácet příspěvek 100 eur na pohonné hmoty.

Francouzská předsedkyně vlády Elisabeth Borneová oznámila, že v roce 2023 bude vyplácet speciální příspěvek ve výši 100 € pro „Francouze, kteří žijí ve skromnějších poměrech, a kteří potřebují auto pro cesty do práce“. Tato pomoc bude vyplácena jednorázově a mohla by se týkat dokonce až poloviny francouzských domácností.

Přečtěte si také:  Cena ropy klesá. Příčinou jsou obavy ze zpomalení růstu a ztráta tahu na bránu

Získat příspěvek nemá být nijak složité, stačí vyplnit jednoduchý formulář na stránkách francouzské vlády, zadat registrační značku vlastního vozidla a podepsat čestné prohlášení, že potřebují svoje auto k cestě do práce. Příspěvek nebude omezen na jednu domácnost, ale na každého jednoho vlastníka auta, který jej potřebuje pro cesty do práce. Příspěvek se týká nejen osobních automobilů, ale i motocyklů. Na tento příspěvek budou mít nárok i nezaměstnaní, ti však budou muset žádat na úřadě práce.

Francouzská vláda počítá s tím, že příspěvek na palivo odčerpá z rozpočtu asi jednu miliardu eur, počítá tedy s vyplacením 10 tisíc jednorázových dávek. Tamní vláda současně počítá s tím, že zaměstnancům pomůže i zaměstnavatel tím, že zvýší příspěvek na dopravné z 200 na 400 eur.

Přečtěte si také:  V Mnichově začal platit zákaz vjezdu pro dieselová auta. Dotkne se to i těch novějších

Není to první příspěvek, který francouzská vláda svým občanům v souvislosti s rostoucími cenami poskytla. Už začátkem roku zavedla dotace na paliva a cenové stropy na energie. Už to vyšlo na miliardu eur. Sleva na paliva, která je v celé Francii ve výši 30 centů na každý litr, vyprší na konci letošního roku.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *