2-frankfurt-2013-tuning-brabus-12

Fotoreportáž IAA Frankfurt 2013, díl 9.: Tuning a úpravy automobilů

Autor: Pavel Srp - 13. 9. 2013


Mezinárodní autosalony nejsou jen o automobilových novinkách či konceptech, ale také o tuningu a úpravách automobilů. Nejinak tomu je u právě probíhající frankfurtského autosalonu. Své výtvory si přivezly společnosti Alpina, Brabus, Carlsson, Hamann, MANSORY, Techart, Startech a další…

Největším lákadlem byl však bezesporu Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 na stánku Brabusu, prezentuje ho pod jménem B63S – 700. Nejen, že jde o velmi horké zboží v limitované edici, navíc ho na stánku neměl ani samotný Mercedes-Benz. Toto monstrum je už v základu neskutečnou zbraní, ale po zásahu Brabusu výkon jeho dvakrát přeplňovaného motoru V8 o objemu 5,5 litru vzrostl o více než 160 koní na výsledných 700! Vcelku zásadně poskočil i točivý moment, který se z původních 760 Nm zvýšil na 960 Nm! Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje během 7,4 sekundy (považte, že tohle monstrum váží více než čtyři tuny!!!) a maximální rychlost je elektronicky omezena na 160 km/h.

Zběsilý německý tuner MANSORY na svém stánku představil nejen karbonový golfový vozík, ale i spoustu dalších exponátů překrytých zajímavými motivy karoserie nebo kolekci nábytku.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru