Fotoreportáž IAA Frankfurt 2013, díl 8.: Aston Martin, Ferrari, Maserati a Porsche

Autor: Pavel Srp -   13. 9. 2013


A je to tady… Konečně se podíváme na supersporty a luxusní rychlá GT. I když v prvním díle byly eMkové BMW nebo AMG Mercedesy (včetně SLS AMG Black Series), ve třetím díle Lamborghini nebo Bugatti a ve pátém třeba nová Corvette Stingray, teď to bude jen a jen o nich… Podíváme se na stánky automobilek Aston Martin, Ferrari, Maserati a Porsche.

U Ferrari bylo největším lákadlem sportovní provedení 458 Speciale u něhož byl v první řade kladen důraz na aerodynamiku, teprve v druhé řadě stál design. Díky tomu jsou oproti výchozímu 458 Italia jinak tvarovány nárazníky, před zadními koly je nasávací otvor, na zadním víku je výrazná odtrhová hrana a v zadním difuzoru jsou aktivní klapky. Jde o závodní stroj, takže karoserie ani intriér pozbývá přebytečných věcí tak, aby byla hmotnost vozu co nejnižší.

I Maserati se chlubí zejména novinkami. Na stánku je vystaveno hned několik verzí nového Quattroporte i Ghibli, které doplňuje nenápadné, ale rychlé GranTurismo MC Stradale.

Porsche sdílelo halu s koncernem Volkswagen, dohlíželo na něj z rohu. I na jeho stánku bylo plno novinek, kromě nového sedanu Panamera, včetně hybridní verze, se ukázalo zcela nové Porsche 911 Turbo a Turbo S ve společnosti 911 GT3 či speciální edice Porsche 911 oslavující 50 let tohoto modelu. Tím, co všechny zajímalo asi nejvíce, však byl supersport 918 Spyder. Rozhodně bylo nač se dívat… :)

-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *