Formule 1: Velká cena Brazílie – kvalifikace

Autor: EXT - 8. 11. 2014


Kvalifikace a závod v Brazílii bude probíhat, stejně jako minulý víkend v Americe, opět bez čtyř vozů. Všechny tři tréninky vyhrál Rosberg před svým stájovým kolegou Hamiltonem, a tak ani kvalifikace nevypadala pro Hamiltona dobře.

Q1

Rosberg opět potvrzoval, že je na tomto okruhu nejrychlejší a hned v první části kvalifikace začal tvrdě. Zajel čas 1:10.693, na který Hamilton ztrácel 0.530 s. Nedal se a druhé ostré kolo zajel lépe. Posunul se tak na první místo, jenže pouze na chvilku, neboť i Rosberg svoje druhé kolo vylepšil. Nicméně už mezi nimi byl rozdíl pouhých 0.110 s. Alonso chtěl rozjet svoje první ostré kolo, ale jeden z vozů Lotusu mu hned v první zatáčce zkřížil cestu. Alonso ho počastoval několika peprnými výrazy.

V první části vypadl Grosjean, Vergne, Perez a Maldonado. Velmi dobře zajel první část Raikkonen, který se dostal na sedmé místo, na třetí a čtvrté se tradičně dostali závodníci stáje Williams, páté a šesté obsadili zase piloti teamu McLaren, Button s Magnussenem. Vettel zajel až třináctý čas, Ricciardo byl o něco lepší a umístil se na jedenáctém místě.

Q2

Do druhé části okamžitě vyrazil pilot stáje Force India, Hulkenberg. Nad okruhem se začalo zatahovat a vypadalo to na déšť, ale ten nakonec nepřišel. Sutil vycestoval při svém ostrém kole z trati ven, naštěstí se mu podařilo nenabourat do ohraničení trati, ale vypadalo to, že podvozek na tom nebude nejlépe. Stejně tak jako v první části, byl i v té druhé rychlejší Rosberg než Hamilton. Nicméně čas Hamiltona se v druhé části zhoršil, zatímco Rosberg svůj čas vylepšil. Bottas a Massa opět obsadili třetí a čtvrté místo a Button a Magnussen páté a šesté místo. Vettel se polepšil a zajel sedmý nejlepší čas. Ricciardo vůbec v první polovině druhé části kvalifikace nevyjel na závodní trať, vyjel až dvě minuty před koncem. Stejně tak vyjeli i obě Ferrari, Vettel i oba Williamsy. Massa i Bottas se dokázali časem dostat před Hamiltona a posunuli ho až na čtvrté místo. Button zůstal na pátém místě, na šesté se dokázal dostat Vettel. Sedmý čas získal Raikkonen, osmý Ricciardo, devátý Magnussen a desátý Alonso.

Gutierrez, Hulkenberg, Sutil a Kvyat v druhé části kvalifikace skončili.

Q3

V poslední části kvalifikace zamířil na trať jako první Hamilton a hned za ním Rosberg. V prvním ostrém kole se ale nic nezměnilo a opět měl lepší čas Rosberg. Rozdíl nicméně činil pouhých 0.029 s. Třetí a čtvrté místo opět obsadili Massa a Bottas, páté a šesté Button a Magnussen. Vettel a Ricciardo obsadili sedmé a osmé místo. Monoposty Ferrari v první půlce vůbec nevyjely a vrhly se na trať až poslední tři minuty před koncem. Ale pouze Raikkonen, Alonso zůstal v boxech a vyjel až dvě minuty před koncem stejně jako celý zbytek pole. V posledním ostrém kole dokázal Hamilton vylepšit svůj čas, a dostal se tak na první místo. Neradoval se však dlouho, neboť také Rosberg svůj čas vylepšil. Opět se tak posunul před Hamiltona, rozdíl časů byl pouze 0.033 s. Massa a Bottas zůstali na třetím a čtvrtém místě. Na pátém zůstal i Bottas, ale šesté už zaujal Vettel, a posunul tak Magnussena na sedmé místo. Alonso se svým časem dosáhl pouze na osmé místo. Ricciardo získal deváté a na Raikkonena zůstalo desáté místo.

Celkové časy najdete zde:

formule-1-brazilie-kvalifikace

Ondřej Šiman

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru