Audi říká, že velká kola nedávají na autech žádný velký smysl. Na to ovšem reagovalo GM, které si zase myslí, že se kola budou spíše stále zvětšovat. A jak vidno, za velkou louží to opravdu jde právě směrem větších a větších kol. To dokazuje i počin amerického aftermarketového výrobce kol Forgiato Wheels, který vyrobil opravdový unikát.

Podle Audi nedávají extra velká kola na autech smysl. GM ale nesouhlasí

Jde o litá, 26“ kola, která jsou tvořena 127 tenkými paprsky. Výsledek je vpravdě zajímavý, ale přiznáváme, že čistit bychom je tedy nechtěli. Středy kol jsou plovoucí, což znamená, že ať už se kolo točí nebo ne, logo výrobce bude vždy „hlavou vzhůru“. Stejný systém používá třeba Rolls-Royce nebo MINI. Ještě dodáme, že rozteč kol je 5×127.

Výrobce si svou práci cení na malé jmění. Abyste si sadu mohli koupit, musíte nejprve složit zálohu ve výši 500 dolarů, tedy asi 11 300 Kč. Konečná cena za čtyři kola je stanovena na 11 000 dolarů, tedy bezmála čtvrt milionu korun. Forgiato ke kolům ale navíc nabízí stylový volant v podobném designu, který vyjde na 2000 dolarů, tedy 45 200 Kč.

Pokud si ovšem objednáte celou sadu, tedy kola i volant, bude vás to stát „jen“ 12 000 dolarů, tedy 271 200 Kč. V případě pořízení celé sady tedy ušetříte 1000 dolarů (22 600 Kč). A to se vyplatí!