Už se také nemůžete dočkat prvního sněhu? Tedy, ne těch pár vloček, které hned roztají, ale té první pořádné nadílky, která pokryje i parkoviště a různé odstavné plochy? Už tušíte, kam míříme? Určitě! Jakmile totiž nasněží všechna tahle standardně po nocích opuštěná místa ožijí těmi, kteří se chtějí pořádně sklouznout.

Pokud se taková zábava koná mimo běžné silnice, a hlavně mimo ostatní účastníky provozu, pak ji rozumíme a vlastně chválíme tu touhu poznat své auto v extrémních podmínkách. K takovým zimním radovánkám ale neodmyslitelně patří také ruční brzda. A v tomto bodě může nastat problém. Většina nových aut má tuto brzdu jen elektronickou. Ta nejen, že nefunguje za jízdy, ale zablokuje všechna čtyři kola. Tento problém ale – zdá se – vyřešil Ford.

Představil totiž elektronickou ruční brzdu, která blokuje jen zadní kola a ovládá se jako hydraulická ruční brzda, kterou známe od profesionálních drifterů nebo od jezdců WRC. Její výhoda je v tom, že díky elektronice funguje na 100 % a bez zbytečných prodlev.

Nejlépe vám její fungování vysvětlí přiložené video, respektive v něm účinkující Ken Block a Ford Focus RS. Máte-li o tuto chytrou vychytávku zájem, vydržte do 1.12., kdy půjde koupit, a to za cenu 999 dolarů, tedy asi 22 tisíc Kč.