Ford vyzývá vývojáře: vyviňte hru, která pomůže řešit dopravní problémy měst – video

Autor: Tisková zpráva -   7. 8. 2015


Společnost Ford Motor Company včera na veletrhu Gamescom vyhlásila soutěž pro vývojáře videoher. Ti se mají zaměřit na řešení dopravních problémů.

Soutěž Ford Smart Mobility Game Challenge, pořádaná ve spolupráci s Cologne Game Lab, vybízí programátory k tomu, aby s přihlédnutím k různým způsobům dopravy používaným v prostředí velkoměsta vyvinuli online hry, do kterých by se uživatelé zapojili aktivně a s chutí. Gamescom 2015, největší veletrh interaktivních her v Evropě, se koná v německém Kolíně nad Rýnem tento týden.

Poznatky získané díky Ford Smart Mobility Game Challenge by mohly vést k inovativním řešením městské dopravy. Hry by například mohly odměňovat hráče na základě kritérií jako čas strávený na cestě, celkové náklady nebo cestovní komfort. Využití by při tom mohly nalézt i technologie typu chytrých telefonů nebo hodinek.

Pětici finalistů vybere panel odborníků na hry a mobilitu:

  • Bjoern Bartholdy, profesor designu médií a spoluředitel Cologne Game Lab
  • Will Farrelly, Ford Smart Mobility, Ford of Europe
  • Tracy Fullerton, ředitelka programu USC Games a vedoucí katedry médií a interaktivních her na University of Southern California
  • Dan Greenawalt, kreativní ředitel Turn 10 Studios z amerického Redmondu
  • Prof. Paolo Tumminelli, Köln International School of Design

Vítěz získá 10 000 € a možnost představit svoji práci na Mobile World Congress 2016 v Barceloně.

Smart Mobility Game Challenge je součástí Ford Smart Mobility – programu usilujícího o hledání inovací v  dopravě. Ford se nechal inspirovat mimo jiné nedávným průzkumem mezi 5 500 respondenty z velkých evropských měst. Většina uvedla, že dojíždění do práce považuje za více stresující než samotné zaměstnání. Finalisté soutěže budou vyzvání k tomu, aby poznatky z průzkumu zapracovali do svých projektů.

Ford již dnes využívá principů gamifikace nejen k urychlení vývoje autonomních technologií, ale také v současných modelech. Například systém SmartGauge odměňuje řidiče za hospodárný styl jízdy. Aplikace MyFord Mobile umožňuje zase na dálku ovládat nabíjení elektromobilů a zobrazuje uspořené množství CO2 ve formě balonů.

Hry by mohly odměňovat uživatele například za to, že v příznivém počasí vyrazí pěšky nebo na kole, a zprostředkovat jim služby jako sdílení aut GoDrive. Soutěžní projekty by také mohly nabádat uživatele k využívání méně frekventovaných tras.

Přečtěte si také:  Ford Ranger Platinum je sázka na luxusní pick-up. Pod kapotou může mít i šestiválec

Gamifikace se ukázala být účinným způsobem řešení problémů mimo jiné při výzkumu léčby AIDS, kdy se podařilo dosáhnout významného průlomu s přispěním online videohry Foldit. Gamifikace se uplatňuje rovněž při výzkumu rakoviny, stejně jako při podpoře hospodárného využívání energií a recyklace.

Vývojáři mohou přihlašovat soutěžní projekty na www.ford-smart-mobility-game-challenge.com do 1. října 2015.

V souvislosti s veletrhem Gamescom byl tento týden na speciální akci Microsoftu odhalen nový Ford Focus RS v jedinečném barevném provedení, které navrhli hráči závodní série Forza Motorsport. V nejnovějším pokračování této oceňované řady závodních simulátorů pro Xbox se díky spojení Fordu a Microsoftu objeví také nový Ford GT. Ten bude coby hlavní hvězda hry k vidění i přímo na veletrhu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *