Zapomeňte na automobilové filmy, které jste doposud viděli. Do kin míří snímek, který budete chtít vidět, který vás vrátí do historie, a ukáže, jak asi probíhala jedna z nejslavnějších automobilových bitev v Le Mans a to mezi značkami Ford a Ferrari.

O tomto filmu se už pár týdnů mluví, ale až teď uvolnilo studio plnohodnotný trailer. A víte, co? Do kina se opravdu hodně těšíme! O dvě hlavní role se postarají Christian Bale a Matt Damon jako Ken Miles a Caroll Shelby. Film zachycuje to, co se dělo před a během závodu Le Mans v roce 1966, kdy proti sobě jeli dva tehdy velcí rivalové, tedy Ferrari a Ford. Původně chtěl Ford italskou značku koupit, i to chvíli vypadalo, že celý obchod dopadne dobře, ale Italové nakonec vycouvali a rozhodli se, že si dál pojedou sami na sebe. Říká se, že Henry Ford II. byl tehdy rozzuřený do běla a chtěl Ferrari za každou cenu ukázat, kdo dělá ta nejrychlejší auta. A chtěl to dokázat během jednoho z nejnáročnějších závodů na světě, tedy 24h Le Mans.

Jenomže Ferrari už tehdy dělalo supersportovní auta a Ford jaksi tento pojem moc neznal. Byl spíše automobilkou pro masy a o pojmu supersport slyšel jen z doslechu. Henry Ford se ale nechtěl vzdát a nařídil svým vedoucím zaměstnancům, aby okamžitě našli někoho, kdo pro ně postaví auto, které Ferrari „nakope zadek“. A tak se k Fordu dostal Caroll Shelby, který následně k sobě přibral Kena Milese a společně dali vzniknout dnes už legendě Fordu GT40. Ferrari nakonec zadní světla ukázali, ale Ken bohužel při jednom z testování 17. srpna 1966 zemřel.

A možná i proto jde o úžasný příběh historie motorsportu a automobilismu vůbec. Navíc si dovolujeme tvrdit, že vybraní herci budou ve svých rolích fenomenální. Ostatně, postavit vedle sebe Batmana a Jasona Bourna je prostě sázka na jistotu! Premiéra by měla být začátkem listopadu a my už se nemůžeme dočkat.