Ford uvádí nový „velký“ Ford Transit!

Autor: Pavel Srp - 19. 11. 2013


Ford zveřejnil ceny nejnovějšího přírůstku do rodiny užitkových vozů, tzv. „velkého“ Fordu Transit. Půjde o kompletní řadu od dodávek s objemem skříně až 15,1 m3 přes podvozky a varianty pro kombinovanou přepravu osob a nákladu – až k osmnáctimístnému minibusu.

Ford-Transit_2

Největší Ford Transit přitom zachová všechny přednosti předcházející generace, jako jsou robustnost a dlouhá životnost, nízké provozní náklady, vynikající užitné vlastnosti a vysoká úroveň bezpečnosti, ale zároveň přináší ve všech těchto parametrech další kvalitativní posun.

Nový „velký“ Ford Transit nabídne zákazníkům několik délek rozvorů, unikátní možnost volby mezi předním a zadním pohonem, nebo pohonem všech kol a tři výkonové varianty motoru 2.2 TDCi (100/125/155 koní). Na český trh nejprve dorazí dodávky Van s objemem skříně až 15,1 m3, podvozky s jednokabinou a 14-18místné minibusy kategorie M2. Během příštího roku to pak budou verze Kombi, KombiVan, Double Cab in Van a podvozek s dvojkabinou.

Nová generace Fordu Transit zákazníkům nabídne ještě lepší užitkové vlastnosti než dříve; například u verze Van se objem prostoru pro náklad u každé varianty zvětší přibližně o jeden metr krychlový. Výrazně byly inovovány i bezpečnostní systémy. Například stabilizační systém ESP (bez příplatku pro všechny verze výbavy) dokáže u nového Transitu v případě, že bude hrozit přetáčivý nebo nedotáčivý smyk, přibrzďovat ne jen jedno kolo jako dříve, ale všechna čtyři najednou a přitom každé s jinou intenzitou tak, aby bylo riziko smyku co nejrychleji potlačeno.

Zlepšení doznaly i všechny vlastnosti ovlivňující zásadní parametr TCO (Total Cost of Ownership), tedy kompletní náklady na koupi a zejména provoz vozu, které dnes stále častěji ovlivňují nákupní rozhodnutí. Patří sem mimo jiné velmi nízká průměrná spotřeba (od 6,4l/100 km), ale i servisní intervaly až 50 000 km a také zjednodušené servisní úkony. Například pro výměnu zadních kotoučových brzd je teď proti předchozímu modelu potřeba jen polovina času. Příznivou položkou ovlivňující TCO je rovněž velmi nízký pokles ceny vozu při následném prodeji.

V rámci zaváděcí nabídky je nový Ford Transit ve verzi Leader (Van 290 L2H2 s objemem nákladového prostoru 10 m3, výkonem 100 k a 6stupňovou převodovkou) k dispozici již za 449 900 Kč bez DPH. Všechny verze nového Fordu Transit mají už v základní ceně prodlouženou záruku na 5 let/200 000 km. Ford Credit pak nabízí značkové financování bez navýšení – Super Zero, a to při 20% záloze.

„Jsem si jist, že nový Ford Transit se díky svým skvělým vlastnostem a výhodné ceně i nízkým provozním nákladům opět stane hvězdou na českém trhu užitkových vozů a že ještě pomůže upevnit a prodloužit dosud třiadvacetileté panování této modelové řady jako nejprodávanějšího užitkového vozu v ČR,“ řekl generální ředitel českého Fordu Jan Laube.

Nový Ford Transit lze objednat již teď, na českých silnicích se první vozy objeví na začátku jara 2014.

Ford-Transit_1

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru