Filmoví fanoušci mohou i letos v Cannes sledovat to nejlepší z nezávislé filmové scény díky pojízdnému kinu Cannes in a Van, podporovanému společností Ford.

Organizátoři projektu Cannes in a Van, jehož oficiálním vozidlem je Transit Custom, do letošního programu zahrnuli ještě širší nabídku festivalů a akcí včetně předávání cen Van d’Or Awards, které se chystá na září.

Program Cannes in a Van pravidelně začíná návštěvou věhlasného filmového festivalu v Cannes. Transit Custom upravený jako pojízdné kino parkuje na Boulevard de la Croisette nedaleko místa konání samotného festivalu a promítá filmovým fanouškům nezávislé filmy. Mezi nimi nechybějí vítězné snímky z loňských Van d’Or Awards.

„Nezávislé produkce jako 82 nebo Taking Life daly loňskému ročníku nádech výjimečnosti. Je pro nás skutečným privilegiem přivézt takové filmy do Cannes a představit je v rámci festivalu publiku,“ řekl Andy Greenhouse, spoluzakladatel Cannes in a Van. „Jsme velmi rádi, že pro šestý ročník Cannes in a Van je naší základnou nový Transit Custom.“

Po výpravě do Cannes zamíří Transit Custom s nepřehlédnutelným oranžovožlutým exteriérem na řadu dalších filmových festivalů i akcí napříč Evropou. Letošní ročník projektu vyvrcholí předáváním cen Van d’Or Awards tvůrcům nezávislého filmu, které se uskuteční v září v Londýně.

Oficiálním vozem Cannes in a Van je Ford Transit Custom s dlouhým rozvorem náprav, který má v nákladovém prostoru plazmovou obrazovku o úhlopříčce 140 cm. Střešní poutače jsou upevněné k unikátnímu integrovanému nosiči, jenž patří ke specialitám výbavy Transitu Custom.

Tento stylový užitkový model značky Ford se pyšní prestižním titulem „International Van of the Year 2013“ (Mezinárodní dodávka roku 2013) a jako první představitel svého segmentu získal od Euro NCAP maximálních možných pět hvězdiček v hodnocení bezpečnosti. Přitom nabízí i vynikající přepravní kapacitu, nejnižší spotřebu paliva ve své kategorii a řadu vyspělých technologií Ford od SYNC s automatickým tísňovým voláním přes zadní parkovací kameru až po systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu.

Tisková zpráva/-PS-