Ford představil nový Transit Custom ECOnetic, mimořádně úsporný užitkový automobil v kategorii nosnosti do jedné tuny, jehož spotřeba paliva je srovnatelná s běžnými osobními vozy.

Transit Custom ECOnetic se pyšní nejnižší spotřebou paliva ve své třídě. Hodnota 6,0 l/100 km představuje ve srovnání s předchozím modelem pokles o osm procent. Emise CO2 činí pouze 159 g/km. Transit Custom ECOnetic se tak v těchto parametrech může měřit s rodinnými automobily, jako je například oblíbený
Ford S-MAX.

„Transit Custom je velmi úsporný sám o sobě a nový model ECOnetic posouvá laťku o další kus výš, do sféry rodinných aut,“ řekla Barb Samardzich, viceprezidentka Ford of Europe pro vývoj produktů. „Transit Custom ECOnetic je nabitý vyspělými úspornými technologiemi, které pomáhají podnikatelům snižovat provozní náklady na minimum a zmenšovat jejich uhlíkovou stopu.“

Tato verze Transitu Custom, který byl nedávno vyhlášen „Mezinárodní dodávkou roku 2013“, je sériově vybavena například systémem regulace zrychlení, který omezuje akcelerační potenciál na úroveň dosažitelnou u plně naloženého vozu. Při částečném zatížení tak lze uspořit nemalé množství paliva. Provozní testy ukázaly, že systém regulace zrychlení může snížit reálnou spotřebu o čtyři až patnáct procent a současně zmírnit opotřebení brzd, pneumatik a dalších součástí vozu.

Transit Custom ECOnetic je poháněn vznětovým motorem 2.2 Duratorq TDCi o výkonu 74 kW a standardně se dodává se systémem Start-Stop, který dokáže v městském provozu snížit spotřebu paliva a emise CO2 až o 10 procent.

K dalším úsporným technickým řešením patří vypínatelný omezovač rychlosti nastavený na 110 km/h, speciální kalibrace řídicí jednotky, obtokový ventil v chladicí soustavě pro rychlejší zahřátí motoru na provozní teplotu, o šest procent delší stálý převod, pneumatiky se sníženým valivým odporem či aerodynamické kryty kol.

Nový Transit Custom ECOnetic bude nabízen ve dvou délkách rozvoru a třech variantách nosnosti. Všechny verze se přitom vyznačují stejně nedostižnou kombinací stylu, řidičské atraktivity a prvotřídní funkčnosti jako zbytek modelové řady Transit Custom.

Model ECOnetic bude možné objednávat od začátku roku 2013.

Tisková zpráva/-PS-