Ford slaví sedmimiliontý Transit! – foto + video

Autor: Pavel Srp -   21. 6. 2013


Společnost Ford Motor Company včera oznámila dosažení milníku sedmi milionů vyrobených vozů Ford Transit. Tento oblíbený užitkový model se v Evropě prodává od roku 1965 a brzy bude k dostání na 118 trzích po celém světě. Kdyby se všechny vyrobené Fordy Transit zaparkovaly za sebe, sahala by řada z Londýna až do Sydney a zase zpátky. :)

Oslava významného milníku proběhla na slavnostním otevření nového montážního závodu společnosti Jiangling Motors Co., Ltd. v Nan-Čchangu, která je strategickým partnerem Fordu pro Čínu. Akce se zúčastnil i prezident a generální ředitel Ford Motor Company Alan Mulally. Závod Jiangling Xiaolan, v němž se bude vyrábět právě model Transit, je výsledkem investice ve výši 300 milionů USD. Prostředky vložila společnost Jiangling Motors Co., Ltd. (JMC), která je strategickým partnerem Fordu a vyrábí automobily značek JMC a Ford pro rostoucí čínský trh.

„Ford Transit hraje důležitou roli v životech milionů lidí,“ řekl Mulally. „Lidé z celého světa spoléhají na Fordy Transit při nejrůznějších úkolech od dopravy dělníků na stavbu přes doručování důležitých zásilek až po rychlou přepravu pacientů do nemocnice.“

Transit přišel na svět ve stejném roce, kdy člověk poprvé vystoupil do kosmu, a okamžitě začal sklízet úspěchy. Od té doby Ford vyvinul celou plejádu variant od rozvážkových dodávek přes sklápěče až po unikátní speciály, jako byl třeba Supervan s motorem Cosworth V8.

Nový Transit s nosností do dvou tun, který bude uveden na evropské trhy na jaře 2014, se stane největším modelem inovované řady Transit. Jejími dalšími představiteli jsou Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier.

Výroba Transitu neustále zrychlovala. Zatímco první milion byl překonán v roce 1976, další milionové milníky padly v letech 1985, 1994, 2000, 2005 a 2010.

Transit uvedl do sektoru užitkových automobilů celou řadu inovací zlepšujících dynamiku, komfort i bezpečnost: boční dveře, halogenové světlomety, radiální pneumatiky, vznětové motory s přímým vstřikováním, bezpečnostní zámky nebo sériově montovaný systém ABS.

„Ford Transit pokračuje v inovacích i dnes, pomáhá zákazníkům odvézt více zboží, snižovat provozní náklady a cestovat v klidu a bezpečí,“ řekl Mulally.

Přečtěte si také:  Ford Mustang GTD je nejodvážnější a nejpokročilejší Mustang všech dob. Vznikne jen několik kusů

Výroba Transitu se poprvé vydala mimo Evropu v roce 1997, kdy byly uvedeny do provozu závody v čínském Nan-Čchangu a vietnamském Hai Duongu. Nová továrna Jiangling Xiaolan více než zdvojnásobí roční objem výroby JMC, z dnešních 245 000 na 545 000 automobilů. Třicetiprocentním vlastníkem firmy JMC, která mimo jiné vyrábí vozy Ford Transit pro čínský trh, je Ford.

Globální expanze Transitu pokročí do další fáze v polovině roku 2014, kdy nový model poprvé vstoupí na severoamerické trhy. Transit pro Severní Ameriku se bude vyrábět v Kansas City.

Ford plánuje prodávat již od roku 2016 více než 400 000 Transitů ročně. Průměrně by to znamenalo jeden prodaný Transit každých 80 sekund.

V Evropě bude od poloviny roku 2014 Ford nabízet kompletně obměněnou řadu čtyř modelů Transit. Vedle Transitu (nosnost až 2000 kg) a Transitu Custom (1000 kg) to bude Transit Connect s užitečným zatížením 550-1000 kg a kompaktní nový Transit Courier s nosností 660 kg.

„Ford Transit má skvostnou historii a ještě zářivější budoucnost,“ dodal Mulally. „Nyní, když jsme překonali neuvěřitelnou hranici sedmi milionů vyrobených kusů, se těšíme, že s Transitem pomůžeme v podnikání ještě většímu počtu našich zákazníků.“

Velmi dobře si Ford Transit vede i v České republice, kde je už třiadvacátým rokem nejprodávanější dodávkou na trhu.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *