Ford Shelby GT-H: nejrychlejší auto na světě! – foto + video

Autor: Jan Karlík - 26. 3. 2016


Určitě také znáte ten známý fakt, že nejrychlejší auta jsou ta z půjčovny a nebo služební… Ford Motor Company ve spolupráci se společností Shelby American tomuto tvrzení dala úplně nový rozměr. Tyto společnosti stojí za vznikem nejnovější interpretace slavného Mustangu pro autopůjčovnu Hertz s označením Shelby GT-H.

Kooperace firem Ford, Shelby a Hertz už jednou zafungovala výborně. Konkrétně v šedesátých letech, kdy vznikl Ford Mustang GT 350 H, který si mohli pujčovat zákazníci právě u firmy Hertz. Zhruba o čtyřicet let později je tu typické černo-zlaté provedení nejnovější generace Mustangu, a to jak ve verzi kupé, tak i kabriolet.

Novinka byla představena na právě probíhajícím autosalonu v New Yorku. Výchozím modelem pro nový Ford Shelby GT-H je model GT, který po úpravě od Shelby American disponuje karbonovým předním spoilerem, upravenou maskou chladiče, novou kapotou motoru, nástavci prahů a zadním spoilerem. Pod dlouhou přední kapotou je samozřejmě plnotučný osmiválec o objemu 5,0 litrů, který je kombinován s automatickou převodovkou. Standardem pro všechny Fordy Shelby GT-H budou pevnější tlumiče, zkrácené pružiny, tužší stabilizátory a přepracovaný výfukový systém s chromovanými koncovkami.

Standardem těchto vozů jsou také černá 19″ litá kola s pneumatikami Michelin Pilot Sport o rozměrech 255/40 ZR19 vpředu a 275/40 ZR19 vzadu. Ford se celkem striktně drží systému zavedéno v šedesátých letech, to znamená, že takto upravený Mustang nebude možné koupit u dealera. Jediná možnost, jak se v něm projet, bude zapůjčení u firmy Hertz. Je plánováno pro tyto účely vyrobit celkem 140 vozů.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru