Ford příští rok uvede modernizované Mondeo s hybridním pohonem i karoserií kombi

Autor: Tisková zpráva - 1. 10. 2018


Ford v roce 2019 představí vylepšenou řadu modelů Mondeo Hybrid s úsporným benzin-elektrickým pohonem. Novinkou bude praktická a prostorná varianta Mondeo Hybrid kombi.

Nové Mondeo Hybrid kombi umožní těžit z předností hybridního pohonu i zákazníkům, kteří potřebují větší přepravní kapacitu. Použitá hnací soustava umožňuje v mnoha provozních scénářích jízdu na tichý a úsporný elektrický pohon, přitom však zachovává dojezd a svobodu tradičního spalovacího motoru. Elegantní kombi bylo vyvinuto výlučně pro evropské trhy.

Podrobnou specifikaci a ceny vylepšené řady Mondeo Hybrid zveřejní Ford před zahájením prodeje. Díky své hospodárnosti a nízkým emisím CO2 představují tyto vozy přitažlivou alternativu ke vznětovým motorizacím pro firemní a rovněž pro soukromé zákazníky.

Mondeo Hybrid se aktuálně nabízí s dynamickou čtyřdveřovou karoserií, jejíž nízká linie střechy připomíná sportovní kupé, a v některých evropských zemích také jako luxusní Mondeo Hybrid Vignale (není dostupné v České republice).

Hnací soustavu Fordu Mondeo Hybrid tvoří speciálně vyvinutý zážehový dvoulitrový motor, který pracuje v Atkinsonově cyklu, dále elektromotor, sloužící jako podpora spalovacího motoru – a generátor, jenž umožňuje rekuperační dobíjení kapalinou chlazené, recyklovatelné lithium-ion baterie o kapacitě 1,4 kWh, uložené za zadními sedadly. Rekuperací lze zachytit až 90 procent energie, která je při zpomalování či brzdění jinak ztracena.

Mondeo Hybrid je schopné jízdy v čistě elektrickém režimu. Zejména při popojíždění v městském provozu nabízí tichý a extrémně hospodárný provoz. Celkový výkon hybridní soustavy činí 138 kW/187 koní, kola jsou poháněna přes automatickou převodovku s plynule měnitelným převodem, kterou vyvinul přímo Ford.

K úspornější jízdě řidičům pomáhají rovněž podpůrné systémy jako ukazatel Smartgauge, který usnadňuje sledování spotřeby paliva a elektrické energie; řízení s elektrickým posilovačem; dále elektrický pohon klimatizace, chladicí soustavy a podtlakových systémů, který výrazně snižuje zatížení motoru.

V nabídce komfortních technologií nechybí systém Active City Stop, aktivní parkovací asistent, zadní bezpečnostní pásy s integrovanými airbagy, infotainment SYNC 3 nebo adaptivní LED světlomety.

Mondeo Hybrid je první hybridní model Fordu vyráběný v Evropě. Stejně jako Mondea se zážehovými a vznětovými motory vyjíždí k zákazníkům z moderního montážního závodu ve španělské Valencii. Pro český trh bude Mondeo HEV nadále nabízeno výhradně ve verzi kombi.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek