Ford představuje paket RS Edition pro Focus RS se samosvorem na přední nápravu + video

Autor: Tisková zpráva - 21. 6. 2017


Ford představil novou exkluzivní sadu RS Edition, která oceňovanému Focusu RS přidává ještě více trakce. Jeho hlavní součástí je totiž přední mechanický samosvorný diferenciál.

Sada RS Edition pro Focus RS obsahuje také exkluzivní úpravy vzhledu: lak karoserie v modrém odstínu Nitrous, detaily v černé barvě a dvoubarevná skořepinová sedadla.

Sada RS Edition je nejnovějším produktem divize Ford Performance a doplňuje sportovní novinky, které byly představeny na březnovém autosalonu v Ženevě. Ford navíc stvrdil evropský rozvoj tohoto oddělení vytvořením nové funkce Ford Performance Director, do níž byl jmenován Leo Roeks.

Ještě sportovnější jízda

Samosvorný diferenciál Quaife na přední nápravě, vyvíjený a testovaný v režii Ford Performance, zlepšuje trakci a ovladatelnost Focusu RS. Snižuje totiž točivý moment přenášený na kolo s horší trakcí, a naopak přenáší více momentu na kolo, které má lepší záběr. Tím předchází nežádoucímu prokluzu předních kol.

Díky kontrolovanému rozdělování točivého momentu mezi přední kola umožňuje samosvorný diferenciál Quaife Focusu RS v extrémních situacích naplno využít všech 257 kW motoru
2.3 EcoBoost. Pracuje samozřejmě v souhře s dalšími technologiemi, kterými je Focus RS standardně vybaven:

  • Ford Performance All Wheel Drive (AWD) – aktivní pohon všech kol, který rozděluje točivý moment mezi přední a zadní kola v závislosti na aktuálních provozních podmínkách – systém stokrát za sekundu sleduje vstupy ze senzorů a dokáže podle potřeby přenést na zadní kola až 70 procent hnací síly.
  • Dynamické přesměrování točivého momentu – elektronicky ovládaná sada spojek na zadní nápravě může nasměrovat až 100 procent přenositelného točivého momentu na jedno ze zadních kol, k úplnému přerozdělení momentu mezi koly může dojít během pouhých 0,06 sekundy.
  • Systém stranového přesměrování točivého momentu (TVC) – omezuje protáčení předních kol jejich mírným přibrzďováním na každé straně zvlášť.

„Příznivcům sportovní jízdy umožní diferenciál Quaife ještě rychlejší průjezdy zatáček. Lepší trakce předních kol zároveň zvyšuje stabilitu a ovladatelnost při intenzivním brzdění a usnadňuje ovládání vozu při jízdě smykem v režimu Drift Mode,“ řekl Roeke.

Také Ford Focus RS se sadou RS Edition je vybaven přepínáním jízdních režimů, mezi nimiž nechybí unikátní Drift Mode, určený pro jízdu kontrolovaným přetáčivým smykem na uzavřené trati, a funkcí Launch Control, která zaručuje akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy.

Speciální design

Výrazný dynamický styl sady RS Edition se zakládá na kontrastu laku v modrém odstínu Nitrous s matně černou střechou a kryty zpětných zrcátek. Zadní spojler je také vyveden v matně černém odstínu s modrými logy po stranách křídla.

Standardem jsou také:

  • 19palcová kovaná kola z lehké slitiny s černým povrchem – jsou pevnější a mají větší mechanickou odolnost,
  • brzdy Brembo se čtyřpístkovými jednodílnými třmeny v modré barvě RS s logem Brembo,
  • skořepinová sedadla Recaro s koženými detaily v odstínu Nitrous.

Ford Performance

Novou sadu RS Edition pro Focus RS vyvinul oceňovaný tým Ford Performance, který nyní v Evropě vede Leo Roeks.

„Je to pro mě velká čest vést uznávaný tým Ford Performance v Evropě,“ řekl Roeks. „Nabídka sportovních modelů značky Ford nebyla nikdy silnější a lépe neodrážela přání zákazníků – vloni jsme v Evropě prodali o 60 procent více vozů Ford Performance než v roce 2015.“

Řadu modelů Ford Performance v Evropě tvoří zcela nový Ford Fiesta ST, Focus ST, Focus RS a supersportovní Ford GT.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru