Tisíce profesionálů i dobrovolníků po celé Evropě jsou připraveny vyslyšet volání o pomoc – ať už to znamená pátrat po lidech v horách, vběhnout do hořící budovy nebo uhánět městem v houkající sanitce. I tyto výjimečné osobnosti znají strach a pochybnosti, nenechají se však jimi zviklat. Na neuvěřitelného ducha záchranářů se zaměřila nová filmová série evropského Fordu, nazvaná „Lifesavers“ (zachránci životů). Nyní Ford uvolnil upoutávkové video.

Hrdiny série jsou lidé jako zdravotnická záchranářka Sarai ze španělské Valencie, která tuto práci vykonává teprve čtyři měsíce, nebo Čech Martin, který v reakci na množství nehod založil na Nových Mlýnech vodní záchrannou službu. Každá epizoda dává nahlédnout do toho, co tyto mimořádné osobnosti motivuje, jak se vyrovnávají s tlakem a co pro ně jejich práce znamená.

Přečtěte si také:  Na plátna by se mohl vrátit Bullitův případ. Nový film by měl točit Steven Spielberg

První celé video je z Valencie a premiéru mělo 31. května. Následovat bude pět dalších epizod zachycujících ducha a vůli záchranářů z České republiky, Francie, Velké Británie, Slovinska a Německa.

Série „Lifesavers“

V každé epizodě zaznamenávají kamery Fordu problémy a výzvy, jimž daný záchranář čelí v průběhu pracovního dne. Sérii tvoří tyto epizody:

  • Epizoda 1: Zdravotnická záchranná služba města Valencie, Španělsko – 31. května 2021
  • Epizoda 2: Vodní záchranná služba, Česká republika – 21. června 2021 
  • Epizoda 3: Horská služba v Derby, Velká Británie – 12. července 2021 
  • Epizoda 4: Hasičský oddíl z Marseille, Francie – 2. srpna 2021 
  • Epizoda 5: Hasičský oddíl, Slovinsko – 23. srpna 2021 
  • Epizoda 6: Bavorský červený kříž, Německo – Datum bude zveřejněno později 
Přečtěte si také:  Ford Bronco a Jeep Wrangler prošly stejným nárazovým testem. Bronco z testu vyšel o mnoho lépe

„Jsme velmi rádi, že máme možnost takto oslavit inspirativní odvahu, obětavost a dovednosti, které tito neuvěřitelní hrdinové každý den prokazují. Jejich pozoruhodná oddanost společnosti je něco, co souzní s hodnotami Fordu a díky čemu jsme celý tento projekt s nadšením uvedli v život. Doufáme, že jsme jejich odvahu a obětavost dokázali předvést tak, jak si zaslouží,“ řekl Peter Zillig, ředitel marketingu, Ford of Europe.

Přečtěte si také:  Speciální edice Ford Mustang California Special mění kalifornský sen v evropskou realitu

„Tito úžasní lidé jsou skvělými propagátory našich produktů a pomáhají nám ilustrovat důvěru, kterou lidé vkládají do našich užitkových vozů, když čelí složitým a někdy i životu nebezpečným situacím,“ komentuje Hans Schep, generální ředitel, užitkové vozy, Ford of Europe.

Leave a Reply