Autosalon v Thajsku standardně nepřináší tolik novinek, aby se informace i nich dostaly až k nám na Starý kontinent. Tentokrát je tomu ale jinak. Ford totiž právě zde představil nový pick-up Ranger Raptor.

Ačkoliv jsou výkonné pick-upy oblíbené zejména v Americe, tentokrát se nedočkají ani tam. Ford ho totiž plánuje uvést jen na asijském trhu, v Austrálii a na Novém Zélandu. Pokud si právě živě představujete australského kovboje, kterak s Raptorem nahání dobytek někde na farmě, asi vám tu představu trošku pokazíme. Podle Fordu totiž Ranger Raptor není tak úplně určen na práci, jako spíše na trochu té chlapské zábavy po práci.

Po kapotu dostane Ford Ranger Raptor dvěma turbodmychadly přeplňovaný dieselový dvoulitr, který je naladěný na 210 koní. Než se začnete rozčilovat, že to není výkon, kterým by se cokoliv s označení Raptor mělo chlubit, uklidníme vás hodnotou točivého momentu, která je rovných 500 Nm. A s tím už se, obzvlášť v terénu, rozhodně dá pracovat.

Ostatně, i sám Ford s Rangerem Raptor pracoval jako s off-oadovým náčiním. Vsadil totiž na vyšší světlou výšku, plastovou ochranu nárazníků, speciální tlumiče od Fox Racing a je schopen dodat i speciální off-roadové pneumatiky.