2019-Ford-Transit-Custom-Nugget

Ford představil obytný Transit Custom Nugget

Autor: Tisková zpráva - 22. 1. 2019


Dobrodružně založeným vyznavačům obytných vozů přináší Ford novinku v podobě modelu Transit Custom Nugget.

Nový obytný Ford se začne na vybraných evropských trzích prodávat během jarních měsíců. Vychází z oblíbeného užitkového modelu Ford Transit Custom. Přestavbu na obytný automobil vyvinula specializovaná společnost Westfalia, která již Nugget úspěšně nabízí v Německu.

V Transitu Custom Nugget mohou přenocovat až čtyři osoby. Jedno pohodlné dvojlůžko se vyklápí z prostoru ve střeše a druhé se nachází v obytné části. Model Nugget Plus s prodlouženým rozvorem nabízí ještě více prostoru a také zabudovanou toaletu s výklopným umyvadlem.

Prodeje obytných vozů stále rostou. V roce 2017 se jich v Evropě poprvé prodalo více než sto tisíc. Transit Custom Nugget bude zpočátku k dostání v Belgii, Itálii, Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Veřejnost si ho může poprvé prohlédnout na autosalonu v Bruselu, který začíná právě dnes.

Komfort jako doma

Transit Custom Nugget nabízí výběr mezi nastavitelnou výklopnou střechou a pevnou zvýšenou střechou. Nugget Plus je o 367 mm delší než standardní model a zvýšená střecha se vyrábí sériově. Obytný prostor je rozdělen na tři zóny. Vzadu se nachází kuchyňka ve tvaru písmene L, uprostřed je obytná část s jídelním koutem, ložnice našla místo ve střeše.

Podlaha se vzhledem imitujícím dřevo je praktická a snadno se čistí. Tepelný komfort zajišťuje nezávislé topení. Plynový vařič se dvěma hořáky a ocelový dřez v kuchyňce umožňují přípravu teplých pokrmů. K uchovávání zásob slouží chladnička s objemem 40 litrů a nechybějí ani nádrže na pitnou a užitkovou vodu, každá s kapacitou 42 litrů. V zadní části je pak k dispozici venkovní sprcha.

Okolo sklopného stolku v obytné části se může usadit k jídlu a zábavě až pět osob – tři na lavici, dvě na otočných sedadlech řidiče a spolujezdce. Všechny varianty Transitu Custom Nugget mají zatmavená boční okna, výklopná okna ve druhé řadě a vyhřívané sklo zadního okna. Na přání lze dodat prémiový audiosystém nebo nosiče na kola a další sportovní vybavení.

Méně zastávek na tankování

Transit Custom Nugget je poháněn vyspělým vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue, který se vyznačuje kultivovaným chodem, příznivým průběhem točivého momentu a nízkou spotřebou paliva.

Zákazníci mají na výběr varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 125 kW. Obě se standardně dodávají se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání je však k dispozici i šestistupňová samočinná skříň SelectShift. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 začínají na 6,3 l/100 km, respektive 165 g/km. Ke snížení množství oxidů dusíku ve výfukových plynech přispívá sériově montovaný systém selektivní katalytické redukce.

V nabídce výbavy nechybí komunikační a zábavní systém SYNC 3 s 8palcovou dotykovou obrazovkou a hlasovým ovládáním. Bezpečnost i komfort jízdy zvyšují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, jako jsou předkolizní asistent s detekcí chodců, adaptivní tempomat nebo širokoúhlá zadní kamera.

Transit Custom je celoevropsky nejprodávanějším modelem v segmentu dodávek s nosností do jedné tuny. Za rok 2018 má na kontě 131 800 prodaných vozů.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru