Už dlouho jsme vám neříkali o policejních autech, která jsou vše, jen ne běžná. Dubajská policie se už dlouho světu neozvala a našim policistům až překvapivě dlouho slouží plug-in hybridní BMW i8 Coupé. V Americe mají nově také hybridní SUV Ford.

Policie z Michiganu, dostala za úkol otestovat nový Police Interceptor od Fordu. Ten je ovšem jiný, než mívají policisté obvykle. Standardně tato policejní auta dostávala pod kapotu plnotučné americké motory V8. Toto SUV je ale obdařeno hybridním pohonem, konkrétně 3litrovým agregátem EcoBoost s elektromotorem. Jakkoliv to zní zvláštně, vždyť čistokrevné americké SUV pro policisty by si tu V8 zasloužilo, je toto hybridní monstrum rychlejší než jeho předchůdce.

Podle informací přímo z Fordu by tato novinka měla zvládat zrychlení z 0 na 60 mph i na 100 mph o něco rychleji než s původním osmiválcem. K tomu Ford ví, že se policisté občas potřebují dostat i do těžšího terénu, a proto auto pracuje s pohonem všech kol a jeho světlá výška je o něco větší, než bývá u modelu Explorer, ze kterého policejní speciál vychází.

Úpravou samozřejmě prošel i interiér auta, který je oděn do hladké kůže a policisté kromě vysílačky jistě využijí i držáky na zbraně.