ford-gt

Ford na Festivalu rychlosti v Goodwoodu představí silniční Ford GT, závodní Mustang GT4 a další + video

Autor: Tisková zpráva - 30. 6. 2017


Na Festivalu rychlosti 2017 v britském Goodwoodu se představí silniční provedení supersportovního vozu Ford GT, ale také závodní Ford Mustang GT4 a další sportovní modely značky Ford.

Piloti Billy Johnson, Andy Priaulx a Harry Tincknell z týmu Ford Chip Ganassi Racing vyrazí s Fordem GT na 1,9 km dlouhou trať goodwoodského závodu do vrchu. Všichni tři se letos zúčastnili vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans, kde závodní Ford GT se startovním číslem 67 v dramatickém závěru vybojoval druhé místo ve třídě GTE Pro.

Silniční Ford GT se pyšní odlehčenou konstrukcí z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny, aktivní aerodynamikou a motorem 3.5 V6 EcoBoost, který v americké specifikaci dosahuje nejvyššího výkonu 482 kW a točivého momentu 748 Nm. S nejvyšší rychlostí 348 km/h se jedná o nejrychlejší sériově vyráběný vůz v historii Fordu.

Billy Johnson bude v Goodwoodu řídit rovněž závodní Ford Mustang GT4. Chybět nebude ani šampion jízdy řízeným smykem Vaughn Gittin jr. Se svým speciálem Mustang RTR se zúčastní prvního drifterského klání v historii Festivalu rychlosti.

Návštěvníci goodwoodské expozice Fordu si budou moci naživo prohlédnout mimo jiné novou generaci Fordu Fiesta, který je v Británii nejprodávanějším osobním automobilem.

Výstavní premiéru bude mít v Goodwoodu nový S-MAX ST-Line. Podobně jako dosavadní modely ST-Line se vyznačuje sadou exteriérových sportovních doplňků, střešním spoilerem, speciálním designem 18“ kol z lehké slitiny a černými detaily karoserie. Sedadla, dveřní výplně, středovou konzolu, manžetu řadicí páky, koberce i perforovaný kožený volant zdobí exkluzivní červené prošívání. Atmosféru dotvářejí hliníkové pedály, černý potah stropu a prahové lišty ST-Line.

V nabídce motorizací pro S-MAX ST-Line nebude chybět zážehový motor 2.0 EcoBoost o výkonu 176 kW ani dvěma turbodmychadly přeplňovaný vznětový agregát 2.0 TDCi 154 kW. Varianty motoru 2.0 TDCi o výkonu 110 a 132 kW bude možné na přání kombinovat s inteligentním pohonem všech kol.

Třípodlažní expozice Fordu nabídne vynikající výhled na areál goodwoodského panství, v němž se Festival rychlosti koná. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet „skok odvahy“ do airbagu z výšky 4,5 m. Osmkrát denně na stánku Fordu vystoupí skupina parkurových sportovců, aby na devět metrů vysoké platformě předvedla své akrobatické kousky. Úspěšné partnerství Fordu s týmem Sky připomene cyklistický simulátor a připraveny budou i další zajímavé atrakce včetně závodníka z kostek LEGO v životní velikosti.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru