Ford Mustang RTR a Vaughn Gittin Jr. za volantem, to je pekelná kombinace – video

Autor: Jan Karlík - 8. 4. 2016


Fakt, že Vaughn Gittin mladší není za volantem drifterských speciálů žádným nováčkem, už nějakou dobu víme. V úžasném videu s názvem BattleDrift ukázal, že vážně umí. Jenže to už je historie a jeho drifterských Mustang dostal pro letošní rok neskutečný update. Jestli se této dvojici stále daří, na to si můžete udělat obrázek díky následujícímu videu.

vaughn-gittin-jr-mustang-rtr

I pro letošní sezónu nese jeho vyšperkovaný Mustang krkolomný název Monster Energy Nitto Tire Ford Mustang RTR. Sponzoři mají radost a my se úplně v pohodě spokojíme s Mustangem RTR. Základem driftovacího speciálu je samozřejmě aktuální generace Fordu Mustang. Pod kapotu byl však namontován osmiválec o objemu 7,14 l s maximálním výkonem, který díky přeplňování celkem v klidu přeskočil hodnotu 900 koní (přesněji 662 kW). Pod vůz se podepsala divize Ford Performance, která spolupracovala s mistrem v oboru, firmou Roush Yates Racing.

Jak si můžete všimnout, vzhledem k použití vozu byl také poměrně zásadně upraven podvozek. Unikátní zavěšení předních kol dovoluje zatočit do takových úhlů, že byste s vaším sériovým Mustangem už dávno museli navštívit servis. Se svým novým Mustangem se Vaughn Gittin Jr. chystá poprvé postavit na start prvního kola Formula Drift Championship v kalifornském Long Beach. A to již v sobotu 9. dubna. Evidentně se máme na co těšit!

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru