2018 Ford Mustang V8 GT

Ford Mustang je opět nejprodávanějším sportovním vozem na světě

Autor: Tisková zpráva -   27. 4. 2017


Ve Spojených státech je Ford Mustang nejprodávanějším sportovním vozem již padesát let. Díky rostoucí popularitě v Evropě i v dalších částech světa se ale tento legendární „pony car“ nyní stal nejžádanějším vozem svého druhu také v celosvětovém měřítku. Vyplývá to z údajů IHS Markit o registracích nových automobilů.

Podle IHS Markit se v roce 2016 prodalo po celém světě více než 150 000 Mustangů, z toho bezmála 45 000 mimo domácí Spojené státy. Za první kompletní rok na evropském trhu si zde Mustang připsal celkem 15 335 registrací. Zároveň se stal nejprodávanějším sportovním vozem v mnoha evropských zemích od Francie přes Švédsko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Finsko a Řecko.

„Mustang dominuje registracím sportovních aut na trzích po celé Evropě od polárního kruhu až po Středozemí,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby.

ford-mustang

Za vzestupem a celosvětovým prvenstvím Mustangu stojí velké nárůsty prodejních čísel na trzích jako Německo nebo Čína, ale také postupné uvádění modelu na menší trhy typu Nové Kaledonie, Gibraltaru či Bonaire.

Mustang je s více než 8,4 miliony označeními „to se mi líbí“ nejoblíbenějším autem na Facebooku a dnes už je k dostání ve 140 zemích na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy.

V Evropě je nabízen s motory 2.3 EcoBoost 233 kW a 5.0 V8 310 kW. Ford nedávno představil dvě nové speciální edice Mustangu s exkluzivními detaily a rozšířenou výbavou.

ford mustang zadek

Ford Mustang Black Shadow Edition se dodává s motorem 5.0 V8 o výkonu 309 kW/421 koní v kombinaci se šestistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou převodovkou. Na výběr jsou čtyři odstíny laku: bílá Platinum, žlutá Triple, červená Race a modrá Grabber. Poznávacími znaky Fordu Mustang Black Shadow Edition jsou černý emblém cválajícího koně na masce chladiče, speciální 19palcová kola s rozdvojenými paprsky, černé pruhy na vyvýšené části kapoty motoru i na bocích a černé emblémy 5.0 na předních blatnících.

Nový Ford Mustang Blue Edition je k dispozici s motorem 5.0 V8 o výkonu 309 kW/421 koní nebo s úsporným agregátem 2.3 EcoBoost 233 kW/317 koní ve spojení se šestistupňovou manuální či automatickou převodovkou. Má atraktivní lak karoserie v odstínu modrá Grabber, černé pruhy na střeše i kapotě a 19palcová mnohopaprsková kola černé barvy.

Přečtěte si také:  Nejprodávanější SUV světa za první půlrok 2022 má obrovský náskok. Druhé až čtvrté místo dělí jen 2 tisíce kusů

fordmustang

Štítky: , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *