Obrazem: Ford Mach 40. Trochu jiný „hybrid“!

Autor: Tomáš Junek - 18. 3. 2013


Hybridní technologie jsou dnes velmi moderní. Nyní však nejde o výstřelek nejnovějších technologií od Fordu, ale spíše kombinaci několika k sobě nepříliš padnoucích věcí. V tomto případě se jedná o kombinaci přes 40 let starých technologií dvou ikonických Fordů, které automobilový doktor Frankenstein Terry Lipscomb sešil dohromady. Už název Mach 40 by vám mohl napovědět…

Ano, je to tak, automobilového designéra Terryho Lipscomba zajímalo, jak by asi vypadal hybrid Fordu Mustang ve verzi fastback z 69-tého a legendárního závodního vozu Fordu GT40, který dokázal vyhrát prestižní závod Le Mans v roce 1966. A tak Lipscomb dal dohromady nákresy a předal je dvěma oregonským firmám zabývajícími se úpravami a stavbou aut, aby jeho vizi převedly do reality.

Stavba tohoto unikátu zabrala více než tři roky. Na jeho konstrukci byl použit podvozek a pohonné ústrojí ze zničeného Fordu GT z roku 2006. Jako základ posloužila karoserie Fordu Mustang Mach 1. Na místo původní pohonné jednotky v Mustangu se usadil motor 5,4 litru V8 s přeplňováním kompresorem z GTčka. Finální výkon by se měl pohybovat někde mezi 600 a 850 koňmi! Tento obrovský výkon pak převádí šestirychlostní manuální převodovka na zadní nápravu.

Někdo může namítat, že se jedná o bastl klasiky a přemotorovaného supersportu. Mně se to však líbí a myslím, že se tento projekt hodně povedl. O úspěchu může vypovídat i účast vozu na loňském SEMA motor show. Kompletní fotogalerii přestvaby si můžete prohlédnout TADY.

-TJ-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru