Ford Ka Concept: vize malého globálního automobilu

Autor: Pavel Srp - 9. 12. 2013


Ford v Barceloně představil vizi zcela nového malého praktického automobilu, nazvanou Ka Concept. Jejím smyslem je naznačit možnosti budoucího globálního modelu s pokročilými technologiemi, promyšleným designem a příznivou cenou.

Ka Concept

Ka Concept ztělesňuje hospodárnost a kvalitu. Výrazné protažené přední světlomety, štíhlý profil a dynamicky zakřivené linie evokují dojem pohybu, i když vůz nehybně stojí.

Pětidveřový koncept v Evropě představil Stephen Odell, výkonný viceprezident Ford of Europe, Middle East and Africa. Speciální akce v Barceloně se zúčastnilo 2500 novinářů, dealerů a zaměstnanců Fordu.

Od uvedení první generace v roce 1996 se už prodalo více než 1,8 milionu vozů Ford Ka. Ford předpokládá, že segment malých vozů v celosvětovém měřítku nadále poroste, ze 4 milionů kusů v roce 2012 na 6,2 milionu v roce 2017. To představuje nárůst asi o 35 %.

Pětimístný interiér studie Ka Concept je vybaven technologiemi, které jsou dnes běžně dostupné pouze ve větších vozech. MyFord Dock slouží k připojení, uchycení a dobíjení mobilní elektroniky, jako jsou telefony nebo přenosné navigace; SYNC s hlasovým ovládáním a funkcí AppLink umožňuje řidiči používat aplikace, přehrávat hudbu nebo telefonovat, aniž by spustil ruce z volantu a zrak ze silnice.

„Ka Concept staví na zkušenostech Fordu s malými automobily. Jeho kombinace designu a techniky je odpovědí na budoucí nároky zákazníků po celém světě,“ řekl Odell. „Zákazníci stále častěji očekávají bezproblémový přenos mobilních zařízení mezi domovem, autem a prací. Ka Concept ukazuje, že technologie, která to umožňuje, se může brzy dostat i do malého a cenově dostupného automobilu.“

Sériový následovník studie Ka Concept se u evropských prodejců značky Ford objeví do několika let.

Ka Concept

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru